Pożegnanie rzeki II

192. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 26.06.21 / trasa całodzienna
Prowadzenie: Paweł Graja

UWAGA! To ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną. Ponownie poszwendamy się dopiero we wrześniu (11.09.21)

Czas na drugie pożegnanie z rzeką Sztołą. Rzeka ta zniknie naprawdę podobnie jak inne pomniejsze — Biała czy Baba... Dlaczego? W związku z zakończeniem wydobycia w jednym z podolkuskich zakładów wydobywczych z końcem br. roku,, zaniechane zostanie odwadnianie jego szybów, co dla ww. rzek oznacza w zasadzie utratę źródła ich obecnie najważniejszego zasilania (wody kopalniane). Stało się tak pokrótce na skutek naruszeń górotworu i zaniku wód gruntowych — dzięki owym zakładom górniczym właśnie... Podczas drugiego pożegnania z rzeką Sztołą wyruszymy z sosnowieckich Maczek wzdłuż Białej Przemszy aż do miejsca, gdzie wpada do niej Sztoła i dalej do znów do Bukowna.

Udział bezpłatny (Nie pokrywamy kosztów dojazdowych).
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: pawel.graja@miasto-ogrodow.eu

Informacje dojazdowe, godzina i miejsce zbiórki zostaną przesłane osobom zapisanym na listę