Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów

Retransmisja koncertu

Kiedy: sobota, 20 lutego 2021, godz. 18
Gdzie: Katowice, Sala Koncertowa PSM I i II st. im. M. Karłowicza – retransmisja online na profilach społecznościowych Miasta Ogrodów (YouTube i Facebook)

Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów

Rafał Kleszcz – klarnet
Joanna Krupa – fortepian
Sara Szturc – prowadzenie koncertu
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert klarnetowy A-dur KV 622:
cz. I Allegro
cz. II Adagio
Giacomo Miluccio – Rapsodia na klarnet solo

RAFAŁ KLESZCZ
Naukę gry na klarnecie rozpoczął pod kierunkiem Mariusza Stępnia w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Naukę kontynuował w Szkole Muzycznej II st. w Dębicy. Jest laureatem ponad trzydziestu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Jedną z najważniejszych jest I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Do innych jego sukcesów należą m.in.:
International Clarinet Competition „Premio di Interpretazione Musicale”, Chiavari (II nagroda, 2020)
V International Clarinet Competition, Lizbona (I nagroda, 2019)
IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych FINALIS, Białystok (I nagroda, 2019)
Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Kielce (I nagroda, 2018)
Konkurs Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka”, Kraków (I nagroda, 2018).
Brał udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak:
Florent Héau, Jean-Marc Fessard, Stephan Vermeersch, Karel Dohnal, Gabor Varga.
Był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także laureatem programu Młoda Muzyczna Akademia, organizowanego przez Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach, gdzie obecnie studiuje w klasie klarnetu prof. dr. hab. Romana Widaszka.