Wykład Biura Dźwięku Katowice

Traklista #13: Kompozytorki

Czy świat muzyki jest światem otwartym i dostępnym dla wszystkich? Temat kobiet kompozytorek to wątek ukazujący relacje i możliwości jakie daje język sztuki. Szczególnym momentem zmian jest przełom XIX i XX wieku. Poezja, proza, nauka i muzyka stały się polem wyrażania wiedzy, ekspresji. Nowoczesność, awangarda, emancypacja i nowy język muzyki. Bohaterkami pierwszego tegorocznego spotkania z Tracklistą Marcina Dymitera będą kompozytorki muzyki eksperymentalnej i elektronicznej.

Spotykamy się na II p. Katowice Miasto Ogrodów

w czwartek 3 października
w sali BDK (nr 204)
Wstęp wolny!

Tracklista to edukacyjna forma audio łącząca dj set z rodzajem wykładu o muzyce i awangardowych kierunkach w XX wieku. Prezentacja muzyki w wersji ponadstylistycznej i międzygatunkowej. Każdy z uczestników otrzymuje listę prezentowanych utworów z nazwiskami kompozytorów i szereg informacji (linków internetowych), gdzie można znaleźć informację o muzyce współczesnej. Tracklista dotychczas prezentowana była m.in. w CSW Zamek Ujazdowski (Warszawa), BWA w Tarnowie, Uniwersytet im. M.Kopernika (Toruń), Galeria El (Elbląg), Teatr w oknie (Gdańsk), Muzeum Miasta Gdyni.

Marcin Dymiter>>