160. wyprawa z Pawłem Grają

160. wyprawa z Pawłem Grają

Lasem ...

160. wycieczka z cyklu ŚLĄSKO-ZAGŁĘBIOWSKIE SZWENDANIA OKOLICZNE pt. LEŚNY SPACER z Załęskiej Hałdy przez Panewniki i Podlesie na Zadole

28 września | trasa popołudniowa

Zbiórka:
14.40 | przystanek ZTM Załęska Hałda Kościół
Dojazd z Katowic:
14.16 | A70 z przystanku ZTM Koszutka Katowicka

 

Zapraszamy na kilkugodzinną wędrówkę po katowickich lasach, która rozpocznie się w niemal geometrycznym środku miasta... Podążymy poprzez zarośnięte hałdy i opuszczone pola, kręcąc się pośród śródleśnych stawów, płosząc przy tym sarny i bażanty (o ile takowe jeszcze w naszych lasach się uchowały...) 

Spotkanie z lochą lub odyńcem również ma szerokie znamiona prawdopodobieństwa;)... 

Finał szwendania wypadnie przy południowo-zachodnich granicach miasta. Szwendacze o sosnowieckiej proweniencji będą mogli wrócić stamtąd bezpośrednim autobusem...

Ze względu na dość szybko zapadający zmierzch i chłodek wieczorny, prosimy zaopatrzyć się w latarki i stosowne odzienie. 

 

Udział bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu i aprowizacji. Uczestnicy biorą w wycieczkach udział z własnej, nieprzymuszonej woli, w związku z czym bez szemrania gotowi są przyznać, iż biorą odpowiedzialność za swe zachowanie i różnorakiego rodzaju skutki mogące zeń wyniknąć.

Informacje, zapisy, prowadzenie:
Paweł Graja
pawel.graja@miasto-ogrodow.eu

Powrót