Weź udział w wystawie!
 

21 Listopada 2017 roku

Weź udział w wystawie!

Nabór prac do wystawy zbiorowej w Galerii Pojedynczej. Deadline: 4.12.2017

 

Grażyna Tereszkiewicz - kuratorka Galerii Pojedynczej zaprasza do udziału w wystawie zbiorowej pt. "Proszę się rozejść! Tu nie ma na co patrzeć."

Nabór prac o standardowym formacie nie większym niż a4 trwa do 4 grudnia włącznie. Wystawa odbędzie się w terminie: 14 grudnia (wernisaż o godz. 17.30) - 11 stycznia 2018

Zgłoszenia*: grazyna.tereszkiewicz@miasto-ogrodow.eu

*powinny zawierać: reprodukcję pracy, jej opis i biogram artysty

 

(Grafika: CC grafiti u Rijeci (Mrtvi kanal) Roberta F./gallery/2008 Wikimedia Commons)

IDEA WYSTAWY:

Wystawa zbiorowa pt. „Proszę się rozejść! Tu nie ma na co patrzeć.” ma stanowić rozwinięcie tezy Jacques’a Rancière’a o funkcjonowaniu w przestrzeni widzialności tzw. „policyjnej wersji historii”. Jednocześnie projekt ten wpisuje się w koncepcję szeroko rozumianej kultury wizualnej, która – jak zauważa nowojorski medioznawca, Nicholas Mirzoeff – „nie jest po prostu sumą tego, co wykonano z myślą o oglądaniu, jak obrazy czy filmy, ale (…) jest zbiorem relacji pomiędzy tym, co widzialne, a nazwami, które nadajemy temu, co widzimy. Obejmuje również to, co niewidzialne lub usunięte z pola widzenia”. Projekt ma zatem stanowić rodzaj opowieści o obrazach widzialnych i niewidzialnych, wypartych i pożądanych, modnych i odrzucanych. Założeniem kuratorskim przyświecającym wystawie było pozostawienie całkowitej swobody wypowiedzi artystom, którzy otrzymali za zadanie przygotowanie i realizację dzieła stanowiącego swobodną  interpretację idei wystawy, przy czym jedynym parametrem wspólnym są gabaryty pracy, które nie mogą przekroczyć standardowego wymiaru A4. 

 

(Grafika: CC grafiti u Rijeci (Mrtvi kanal) Roberta F./gallery/2008 Wikimedia Commons)

 

Powrót

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017