Magda Umer i Bogdan Hołownia

Magda Umer i Bogdan Hołownia – Bezsenna noc/Gala Ambasador Polszczyzny

Kiedy: 5 listopada, godz. 17
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

„Bezsenna noc” to tytuł nowej płyty dwojga wybitnych artystów - Magdy Umer i Bogdana Hołowni. Koncert na głos i fortepian. Moderato cantabile i jazz piano.

Prostota, wrażliwość i talent. Melancholia i uśmiech. Piękne piosenki o miłości.

Na ile niezwykłe będzie to połączenie, ocenicie Państwo sami. Wysłuchacie piosenek wybitnych poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jacka Korczakowskiego, Andrzeja Bianusza, Wincentego Fabera. Wśród kompozytorów same sławy: Henryk Wars, Władysław Dan Daniłowski, G. Cioffi, George Gershwin, Pat Johnson, Max Steiner, Jerzy Wasowski, Seweryn Krajewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Joseph Kosma, Zygmunt Konieczny.

Ja właściwie opowiadam piosenki - zdradziła kiedyś w wywiadzie Magda Umer. Ale jakie to są opowiadania… i z jaką ścieżką dźwiękową!

Koncert będzie towarzyszyć gali Ambasador Polszczyzny, podczas której poznamy laureatów piątej edycji konkursu, którego celem jest wyróżnianie osób i instytucji mających  wybitne zasługi w krzewieniu pięknej, poprawnej i etycznej polszczyzny.

Bilety w cenie 10 i 20 zł do nabycia na kupbilecik.pl, ticketpro.pl oraz ticketportal.pl