Wio... wiolo... wiolonczela! La la la

Familijne spotkanie z muzyką na żywo z cyklu RODZINNE MATINÉE

30 marca, godz. 11
Katowice Miasto Ogrodów
plac Sejmu Śląskiego 2 (sala 211)

Gość:
Marta Ryś - wiolonczelistka

Prowadzenie:
Zdzisław Smucerowicz

W programie opowieść o wiolonczeli, wiolonczelistach i wiolonczelistkach oraz mini-koncert.

Usłyszymy m.in.:

Preludium, Gigue - I Suita;  J. S. Bach
Łabędź - Saint-Saens
Entertainer - Scott Joplin
Taniec Orientalny - S. Rachmaninow

Marta Ryś

Wiolonczelistka z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz działalności koncertowej - solowej, kameralnej i orkiestrowej - zajmuje się także edukacją muzyczną dzieci. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 12 lat. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotna laureatka nagrody Urzędu Miasta Katowice w ramach Promocji Młodych Twórców Kultury. Współpracowała z wieloma wybitnymi wiolonczelistami oraz zespołami takimi jak: I Culture Orchestra, Młoda Filharmonia AUKSO, NFM, oraz Opera Śląska.  Obecnie jest wiolonczelistką w "Archetti" Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna. Od pewnego czasu zajmuje się również organizacją i realizacją audycji oraz zajęć muzycznych dla dzieci. Jest certyfikowanym animatorem zabaw dla dzieci. Prowadzi bloga edukacyjnego Wiercipięta dla rodziców i nauczycieli.