Muzykogranty

28 Kwietnia 2017 roku

Muzykogranty

Dofinansowanie otrzymało 8 zgłoszonych projektów

Komisja oceniająca wnioski zgłoszone do programu Muzykogranty w składzie: Małgorzata Mazur – ekspert (Regionalny Instytut Kultury w Katowicach), Aleksandra Rudzka-Kurdyś – ekspert (Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki SILESIA), Katarzyna Szubert – ekspert (Opera Śląska), Antonina Szybowska – reprezentantka organizacji pozarządkowych (Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi), Martyna Markowska – przedstawiciel Miasta Ogrodów (kierownik Działu Merytorycznego) oraz Łukasz Kałębasiak ­- przedstawiciel Miasta Ogrodów (kierownik Działu Komunikacji), po dokonaniu oceny 78 wniosków zarekomendowała dyrektorowi Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek 10 wniosków.

Dyrektor podjął decyzję o dofinansowaniu następujących projektów:

Osoba/organizacja zgłaszająca – nazwa projektu – kwota dofinansowania

Magdalena Janoszka – Muzyczny kanał YouTube projektu FRELE – 10 000 zł

Grzegorz Kantor – Trasa koncertowa zespołu FURIA na terenie Japonii – 8 000 zł

Alina Adamczyk  – Arteterapia z edukacją muzyczną. Warsztaty dla dzieci p.t. Podróż dookoła harmonicznego koła – 8 000  zł

Fundacja Kultury Audiowizualnej ,,Strefa Szarej" – Międzynarodowa Sesja Muzyczna z okazji 15-lecia Galerii Szara i rocznicy przeniesienia do Katowic – 8 000 zł

Stowarzyszenie Teatralne POKO – Dwa koncerty raperów: księdza Jakuba Bartczaka i Arkadio – 6 000 zł

Fundacja Szafa Gra – Spektakl muzyczny ,,Baby"  – 15 000 zł

Marcin Świątkiewicz – Nagranie Koncertów Klawesynowych J. S. Bacha dla wytwórni Channel Classics – w poszukiwaniu nowych znaczeń – 15 000 zł

Adam Bałdych – Realizacja klipu muzycznego – 13 200 zł

Dwa projekty uzyskały rekomendację Komisji, jednak jako wydarzenia będące kontynuacją wydarzeń już zrealizowanych, zgodnie pkt. 7 Podstawowe warunki wsparcia Regulaminu Muzykograntów, nie otrzymały wsparcia. Są to:

Śląskie Stowarzyszenie Artystów i Twórców SAT – Festiwal Gitary Elektrycznej