Koncert Capitao Mocho

Koncert portugalskiego zespołu rockowego

3 marca, godz. 19.30, klub Greenpoint (Katowice, ul. Mariacka 4)

5 marca, godz. 19.30, Jazz Club KOMin (Sosnowiec, Będzińska 65)

Wstęp wolny

Capitao Mocho znaczy po portugalsku „Kapitan Sowa”. Zespół pochodzi z Amarante – miasta w niedaleko Porto. Amarante jest od niedawna Miastem Muzyki UNESCO, dlatego Katowice – należące  do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO od 2015 roku – zaprosiły zespół do siebie na artystyczną wymianę.

Mało prawdopodobne, żeby zespół znał polski serial z lat 60. „Kapitan Sowa na tropie”, ale na pewno zna muzykę zespołów z kręgu mocnego, gitarowego grania – Pearl Jam, Nirvany czy Radiohead. Dwie gitary, bas, perkusja i silny, wyrazisty głos ustawiają Capitao Mocho w rzędzie kontynuatorów tej tradycji. Język portugalski, dominujący w ich repertuarze, dodaje im tylko egzotyki i wyjątkowości.

Capitao Mocho zagrają dwa koncerty w regionie: w niedzielę 3 marca w klubie Greenpoint w Katowicach, a dwa dni później w Jazz Clubiee KOMin w Sosnowcu.

Wstęp na oba koncerty jest wolny.