Ekologia kreatywności
obraz wygenerowany komputerowo

Ekologia kreatywności

Warsztat Tobiasza Berga w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice

I spotkanie: 13 listopada, godz. 14.30-17.30, Katowice Miasto Ogrodów – sala 211

Kolejne spotkania:

Kiedy: 4, 11, 18 grudnia, godz. 10.00-13.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala baletowa (4 i 11.12), sala 211 (18.12)

Wstęp wolny

 

Jako ludzie możemy jednoczyć się i w zdrowy sposób rozwijać w sobie kreatywność. Poprzez wzajemne oddziaływanie możemy tworzyć pionierskie rozwiązania i innowacje. Zapraszam wszystkich bez względu na wiek i status społeczny do otwartych spotkań opartych na pobudzeniu instynktów i odwagi do działania. Możemy razem w twórczy sposób wpłynąć na różne dziedziny życia, a przede wszystkim poznać, czym jest ucieleśnienie i body intelligence.

─ Tobiasz Sebastian Berg


Ekologia kreatywności człowieka służy pobudzeniu inspiracji i aktywności twórczej; zajmuje się ludzką kreatywnością w odniesieniu do środowiska naturalnego i w odniesieniu do całokształtu relacji społecznych i kulturowych; uczy rozpoznawania powiązań między percepcją, kreatywnością i umiejętnościami, pokazuje znaczenie kreatywności dla procesu zmian i transformacji naszego życia. Warsztat łączy zagadnienia z pogranicza antropologii i filozofii; angażuje uczestników w badanie i rozwiazywanie współczesnych problemów.

 

Photo by DeepMind on Unsplash

 


Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 


Współorganizatorem programu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego.

 

Powrót