COOL KOUL!

COOL KOUL!

czyli Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy

Mamy dla Was trąby! Nie zawahajcie się ich użyć! Rusza rekrutacja na Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy!

Tęskniliście za dźwiękami trąb w przestrzeniach Katowic? Mamy doskonałe wieści! Uruchamiamy nabór na zajęcia z gry na instrumentach dętych blaszanych oraz perkusjonaliach dla dzieci i dorosłych. Przed Wami ponad 160 godzin wspólnej gry. Tym razem brak instrumentu to żadna wymówka – zapewniamy je uczestnikom zajęć. Oferta obejmuje zarówno warsztaty dla tych, którzy mają już doświadczenie gry na instrumentach dętych jak i dla tych którzy nigdy jeszcze nie trzymali trąbki czy pałek perkusyjnych w dłoni. Wystarczą otwarta głowa i chęć spróbowania czegoś nowego, a gdy obudzi się pasja grania, odrobina samodyscypliny pojawi się sama.

Muzykę traktujemy jako wdzięczny pretekst do międzypokoleniowego dialogu. Wracamy do starych dobrych praktyk wspólnego grania niezależnie od wieku, płci i predyspozycji. Nie będziemy próbowali zrobić z Was wirtuozów (choć kto wie!). Chcemy po prostu sprawić Wam ogromną frajdę płynącą ze wspólnego muzykowania. Ilość miejsc jest ograniczona - nie zwlekajcie!

Wielki koncert finałowy projektu wspólny dla wszystkich absolwentów Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego już 4 grudnia 2020 r. 


KADRA UNIWERSYTETU

Rektor: Marlena Hermanowicz (kuratorka projektu)
Dziekan: dr Mariusz Kowalczyk (kierownik muzyczny projektu)
Dziekan ds. studenckich: Zdzislaw Smucerowicz (koordynator projektu)
Kanclerz: Dagmara Szastak
Wykładowcy:
Jarosław Spałek – instrumenty dęte blaszane
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

 

WYDZIAŁY UNIWERSYTETU

WYDZIAŁY LOKALNE:
I. DZIECIĘCY WYDZIAŁ RUCHÓW SKOORDYNOWANYCH - więcej>>
II. NIE BĄDŹ TRĄBA, CZYLI WYDZIAŁ DĘTY DLA DOROSŁYCH! - więcej>>
III. SYSTEM TRĄB POŁĄCZONYCH, CZYLI WYDZIAŁ IMPROWIZACJI MUZYCZNEJ - więcej>>

ZAMIEJSCOWE:
I. DZIELNICOWY WYDZIAŁ TROMBOWO-POWIETRZNY <MURCKI | ZAŁĘŻE> - więcej>>
II. ORKIESTROWE POKAZÓWKI SZKOLNO-ROZWOJOWE - więcej>>

 

 

 


KATOWICKI ORKIESTROWY UNIWERSYTET LUDOWY to kompleksowy, międzypokoleniowy projekt edukacyjno-muzyczny mający na celu zwiększenie integracji wśród społeczności lokalnych dzielnic Katowic, za sprawą rewitalizacji ruchu orkiestr dętych. Nowatorski system zajęć warsztatowych dla dzieci i dorosłych prowadzonych przez muzyków wywodzących się z lokalnych orkiestr dętych wskrzesić ma zdrowy amatorski ruch muzyczny wpływający na kondycję rodzin i społeczności. Inicjatywa wspierać oraz popularyzować ma dziedzictwo muzyczne Górnego Śląska. Eksperyment edukacyjno-muzyczny ma realną szansę dać drugie życie spuściźnie kulturalnej związanej z działalnością górniczych orkiestr dętych, propagując muzykę wśród dzieci – które staną się kontynuatora-mi lokalnych tradycji - oraz dorosłych mieszkańców miasta i regionu.


Inicjatywa jest częścią programu Kultura Dęta – wieloletniego projektu muzycznego podejmujące-go temat orkiestr dętych w bardzo szerokim kontekście - artystycznym, kulturowym, społecznym i edukacyjnym. Projekt ten realizowany jest przez Katowice Miasto Ogrodów od 2018 roku jako część strategiczna programu Miasta Muzyki UNESCO. 

 

Dofinansowano ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Powrót