COOL KOUL!
COOL KOUL!

COOL KOUL!

czyli Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy

Mamy dla Was trąby! Nie zawahajcie się ich użyć! Rusza rekrutacja na Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy!

Tęskniliście za dźwiękami trąb w przestrzeniach Katowic? Mamy doskonałe wieści! Uruchamiamy nabór na zajęcia z gry na instrumentach dętych blaszanych oraz perkusjonaliach dla dzieci i dorosłych. Przed Wami ponad 160 godzin wspólnej gry. Tym razem brak instrumentu to żadna wymówka – zapewniamy je uczestnikom zajęć. Oferta obejmuje zarówno warsztaty dla tych, którzy mają już doświadczenie gry na instrumentach dętych jak i dla tych którzy nigdy jeszcze nie trzymali trąbki czy pałek perkusyjnych w dłoni. Wystarczą otwarta głowa i chęć spróbowania czegoś nowego, a gdy obudzi się pasja grania, odrobina samodyscypliny pojawi się sama.

Muzykę traktujemy jako wdzięczny pretekst do międzypokoleniowego dialogu. Wracamy do starych dobrych praktyk wspólnego grania niezależnie od wieku, płci i predyspozycji. Nie będziemy próbowali zrobić z Was wirtuozów (choć kto wie!). Chcemy po prostu sprawić Wam ogromną frajdę płynącą ze wspólnego muzykowania. Ilość miejsc jest ograniczona - nie zwlekajcie!

Wielki koncert finałowy projektu wspólny dla wszystkich absolwentów Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego już 4 grudnia 2020 r. 


KADRA UNIWERSYTETU

Rektor: Marlena Hermanowicz (kuratorka projektu)
Dziekan: dr Mariusz Kowalczyk (kierownik muzyczny projektu)
Dziekan ds. studenckich: Zdzislaw Smucerowicz (koordynator projektu)
Kanclerz: Dagmara Szastak
Wykładowcy:
Jarosław Spałek – instrumenty dęte blaszane
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

 

WYDZIAŁY UNIWERSYTETU

WYDZIAŁY LOKALNE:
I. DZIECIĘCY WYDZIAŁ RUCHÓW SKOORDYNOWANYCH - więcej>>
II. NIE BĄDŹ TRĄBA, CZYLI WYDZIAŁ DĘTY DLA DOROSŁYCH! - więcej>>
III. SYSTEM TRĄB POŁĄCZONYCH, CZYLI WYDZIAŁ IMPROWIZACJI MUZYCZNEJ - więcej>>

ZAMIEJSCOWE:
I. DZIELNICOWY WYDZIAŁ TROMBOWO-POWIETRZNY <MURCKI | ZAŁĘŻE> - więcej>>
II. ORKIESTROWE POKAZÓWKI SZKOLNO-ROZWOJOWE - więcej>>

 

 

 


KATOWICKI ORKIESTROWY UNIWERSYTET LUDOWY to kompleksowy, międzypokoleniowy projekt edukacyjno-muzyczny mający na celu zwiększenie integracji wśród społeczności lokalnych dzielnic Katowic, za sprawą rewitalizacji ruchu orkiestr dętych. Nowatorski system zajęć warsztatowych dla dzieci i dorosłych prowadzonych przez muzyków wywodzących się z lokalnych orkiestr dętych wskrzesić ma zdrowy amatorski ruch muzyczny wpływający na kondycję rodzin i społeczności. Inicjatywa wspierać oraz popularyzować ma dziedzictwo muzyczne Górnego Śląska. Eksperyment edukacyjno-muzyczny ma realną szansę dać drugie życie spuściźnie kulturalnej związanej z działalnością górniczych orkiestr dętych, propagując muzykę wśród dzieci – które staną się kontynuatora-mi lokalnych tradycji - oraz dorosłych mieszkańców miasta i regionu.


Inicjatywa jest częścią programu Kultura Dęta – wieloletniego projektu muzycznego podejmujące-go temat orkiestr dętych w bardzo szerokim kontekście - artystycznym, kulturowym, społecznym i edukacyjnym. Projekt ten realizowany jest przez Katowice Miasto Ogrodów od 2018 roku jako część strategiczna programu Miasta Muzyki UNESCO. 

 

Dofinansowano ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Powrót