Future Artist - zadanie twórcze
Projekt: Future Artist – Spotkanie
Inspiracja do 13. zadania twórczego
Motyl Ágnes
Dzięki uprzejmości Muzeum Historii Katowic i Ewy Liszki - kuratorki wystawy Tajemniczy batik Ágnes Nagy
Wystawa prezentowana w Muzeum Historii Katowic (Dział Grafiki im. Pawła Stellera) do 14.08.2020
https://bit.ly/TajeminczyBatik
Zadanie twórcze 13
Dzisiaj do zabawy plastycznej poddała nam pomysł artystka węgierska Ágnes Nagy. Tematyka jej prac jest różnorodna. Artystkę inspiruje piękno przyrody i architektury, człowiek oraz poezja. Używa tuszu, ołówka, pasteli, wosku, akwareli i farb olejnych. Nie zrezygnowała też z wyuczonej w dzieciństwie techniki batiku. Co to jest „batik”? Odpowiedź znajdziecie na wystawie czasowej naszego partnera – Muzeum Historii Katowic pt. „Tajemniczy batik Ágnes Nagy”. Wystawa jest już dostępna dla zwiedzających (Dział Grafiki im. Pawła Stellera przy ulicy ul. Tadeusza Kościuszki 47 w Katowicach) i gorąco zapraszamy Was do jej odwiedzenia (https://bit.ly/TajeminczyBatik). Można na niej podziwiać kilkadziesiąt pięknych kolorowych batików, często inspirowanych światem natury. Dla zachęty dodajmy, że technika batiku ma swoje korzenie aż w starożytności.
Zadanie dla Ciebie:
Dziś czeka nas zabawa plastyczna. Niech motyl Ágnes, który pokazujemy osobno (TUTAJ), będzie dla Ciebie tylko inspiracją! Nie drukuj jej pracy.
1. Wydrukuj kartę z plamami barwnymi (TUTAJ). Spójrz! One są symetryczne!
2. Spójrz na plamy, zamknij oczy i…
… wyobraź sobie najpiękniejszego motyla na świecie!
3. Dodaj kilka elementów do zestawu plam, tak by powstał twój wyobrażony motyl. Technika i forma są dowolne. Możesz też stworzyć swojego motyla od podstaw zupełnie samodzielnie tj. bez naszej karty z plamami barwnymi.
Zadanie dla dorosłych:
Opowiedz dziecku dlaczego lubisz motyle (zakładamy, że nie sposób ich nie uwielbiać) i jaki gatunek jest dla Ciebie najpiękniejszy?
Pomóż dziecku przesłać zdjęcie pracy na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu
Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury