Biuro w Parku
Biuro w Parku

Biuro w Parku

Zapraszają Biuro Dźwięku Katowice & Tauron Nowa Muzyka

30 czerwca i 1 lipca, Biuro Dźwięku Katowice (we współpracy z organizatorami Tauron Nowa Muzyka Katowice) ponownie zaprasza do muzycznego wypoczynku i buforowania festiwalowej energii w Parku Boguckim w Katowicach. Tym razem pod „zamplifikowaną” muszlą koncertową spotkają się twórcy cyfrowego dub’u, lekkich kwasów, ekstatycznego noise’u i ambient techno, a otwarciem każdego poranka zajmą się samo-grające syntezatory imitujące dźwięki przyrody.

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy :)

 

Sobota / 30.06

11.00–12.00 Ceglarek (live) PL
12.00–14.00 Olivia (dj set) PL
14.00–15.00 pole (original) (live) DE
15.00–17.00 Tolouse Lowtrax (dj set) DE

Niedziela / 1.07

11.00–13.00 self-playing synthesizers
13.00–14.00 Ronnie Deelen (live) PL/NL/UK
14.00–15.00 Grupa Etyka Kurpina (live) PL
15.00–16.00 Broshuda (live) DE
16.00–17.00 Fischerle (live) PL
17.00–18.00 TM404 (live) SE
18.00–20.00 DJ Eliot (dj set) UK

 


Artyści:

Broshuda – w swojej twórczości łączy elementy sound art’u, techniki elektroakustyczne, nagrania terenowe oraz ciężkie rytmiczne brzmienia. W tak różnorodnych działaniach wspólnym mianownikiem jest zabawne podejście do eksperymentowania oraz otwartość na eksplorowanie nowych kierunków muzycznych. Empiryczne podejście do tworzenia oraz mieszanie rozmaitych technik produkcyjnych sprawia, że paleta dźwiękowa Broshudy jest wyjątkowo bogata. Kontynuując etos mocnych postulatów ruchu Fluxus, Broshuda przenosi je na swoje działania artystyczne czego rezultatem są szczegółowe szkice, które jednocześnie pokazują i ukrywają swoją wewnętrzną logikę dostarczając szereg starannie przefiltrowanych emocji. Swoje występy przygotowuje na potrzeby konkretnego wydarzenia, zawierają one nowe i niesłyszane dotychczas materiały, co sprawia, że każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

soundcloud.com/broshuda/piece-for-choses-contraires-with-elen-huynh, www.soundcloud.com/broshuda/piece-for-welt-strip-steve-on-bcr, www.soundcloud.com/broshuda/youll-always-stay, www.haunterrecords.bandcamp.com/album/jemi

 

Ceglarek (Piotr Ceglarek) – połowa duetu C&D, współzałożyciel oraz kurator Biura Dźwięku Katowice. W swoim solowym projekcie tworzy rozmaite improwizowane struktury dźwiękowe, których tematem przewodnim są syntetyczne zjawiska przyrodnicze, pierwotne rytmiki oraz przesunięcia czasowe. W swoim warsztacie dźwiękowym operuje syntezatorem modularnym wykorzystując techniki dub’owe.

www.soundcloud.com/piotr-ceglarek, www.ceglarekdybala.com/

 

Ronnie Deleen – wszechstronny artysta audiowizualny. Swoje działania muzyczne rozpoczynał w ramach projektu Ronniesm, którego elementy: autorski instrument, animacje oraz 8-bit’owa muzyka składały się w multimedialny performance. W projekcie RGBoy eksplorował potencjał muzyki 8-bitowej w konwencji klubowej. Jako współtwórca Teleport Katowice swoje działania koncentrował na starych analogowych syntezatorach, taśmowych delay’ach oraz syntezatorach modularnych, które stanowiły bazę do eksperymentów z muzyką elektroniczną. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie jako wykładowca Royal College of Art, organizuje cykliczne wydarzenia prezentujące eksperymenty muzyczne studentów oraz jego własne. Jako Ronnie Deelen tworzy pejzaże dźwiękowe oraz rytmiczne eksperymenty wykorzystując syntezator modularny.

www.ronnieism.com, www.bleepsworld.uk, www.soundcloud.com/ronnieism

 

DJ Eliot (Charlotte Giraudot) – doświadczona artystka audiowizualna, która doprowadziła swój warsztat do perfekcji w trakcie audycji radiowych dla NTS, Worldwide FM i Balamii. Precyzja działań i wyczulone na głębokie dźwięki ucho oraz poczucie rytmu doprowadziło ją do rezydencji w Coastal Haze oraz klubie Church w Londynie. Charlotte jest zaangażowana w działalność kilku wytwórni płytowych i kolektywów, pasjonuje się różnymi gatunkami, jej pokazy i sety są mieszanką namiętnych i introspektywnych dźwięków.

www.soundcloud.com/d-j-eliot, www.mixcloud.com/d-j-eliot/, www.instagram.com/dj_eliot_/

 

Fischerle (Mateusz Wysocki) – zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field-recordingiem, słuchowiskami poświęconymi m.in. mniejszościom etnicznym, dub techno i instrumentalnym hip-hopem. Swoje instalacje dźwiękowe prezentował w Polsce, Grecji, Irlandii, USA, we Włoszech i w kilku innych krajach. Regularnie współpracuje z Lechem Nienartowiczem (Porcje Rosołowe), Michałem Wolskim (Mech), Łukaszem Kacperczykiem (Bouchons d’Oreilles), Krzysztofem Ostrowskim (Ifs) oraz Micromelancolié. Publikował w Monotype Rec, Where To Now?, Crónica, Astral Spirits, BDTA, Wounded Knife i wielu innych miejscach. Razem z Lechem Nienartowiczem prowadzi kasetowy label Pawlacz Perski. Jest również autorem książek dla dzieci „Skrytki” i „Las Zabaw”, do których ilustracje wykonała Agata Królak.

www.mateuszwysocki.com, www.soundcloud.com/fischerle

Grupa Etyka Kurpina (Adam Frankiewicz) – reżyser teatralny oraz założyciel niezależnego wydawnictwa Pionierska Records. Pod pseudonimem Grupa Etyka Kurpina wykonuje eksperymentalny montaż taśm magnetycznych na żywo. Korzystając z próbek wyciętych z porzuconych kaset magnetofonowych i VHS, starych słuchowisk radiowych buduję swoiste słuchowiska radiowe używając analogowych odtwarzaczy reporterskich. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Inspiruje się dokonaniami twórców związanych ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. Do dziś zaprojektował i nagrał dziesiątki kolaży dźwiękowych wydanych na 8 albumach w duchu D.I.Y. 

grupaetykakurpina.bandcamp.com/, www.soundcloud.com/adamfrankiewicz, www.vimeo.com/grupaetykakurpina

 

Olivia – współtworzy polską scenę muzyki elektronicznej od ponad 14 lat solo oraz ze swoim bratem Kinzo Chromo w kolektywie Chrono Bross. Wraz Chino organizuje cykl imprez We Are Radar, którego początki wywodzą się z już nieistniejącej klubo - galerii Radar, jednego z najciekawszych miejsc w Polsce sprofilowanych na undergroundową muzykę elektroniczną. Od niedawna występuje również w projekcie Morskie Oko (wraz z Chino i Steffenem Bennemannem). Od lat jako rezydentka jest blisko związana z Festiwalem Unsound. Odpowiedzialna za profil muzyczny klubu Szpitalna 1 w Krakowie. Słynie z świetnej selekcji muzycznej i bardzo dobrych umiejętności technicznych. Jej sety nigdy nie są takie same i zawsze zaskakują dużą odwagą i oryginalnością w doborze numerów. Najlepiej odnajduje się w brzmieniach surowego i brudnego techno, industrialu, electro, acid house, ebm, wave, synth i italo. 

www.soundcloud.com/olivia-ungaro, www.facebook.com/olivia.ungaro, www.instagram.com/olivia.radar/, www.residentadvisor.net/dj/olivia

 

Pole (Stefan Betke) – urodzony w Düsseldorfie muzyk, producent i inżynier dźwięku. Jego działania muzyczne na trwałe ugruntowały nowe wytyczne w muzyce elektronicznej, a trzy pierwsze albumy „1” (1998), „2” (1999) oraz „3” (2000) uważane są za kamienie milowe tego gatunku. Do melodii podchodzi raczej z dystansem, wspólnym elementem jego twórczości są pogłosy i precyzyjne linie basu. W 1999 razem z Barbarą Preisinger założył label ~scape Records, w tym samym roku uruchomił również studio scape-mastering, w którym zajmuje się inżynierią dźwięku. Live’acty Pole to zderzenie technicznego perfekcjonizmu z elementami improwizacji. Z precyzją inżyniera budowlanego i niesamowitą intuicją Pole grywał w betonowych piwnicach, plenerach i nocnych klubach zmieniając ich przestrzeń. Występuje w małych klubach i na największych festiwalach świata obok m.in. Basic Channel, czy Kraftwerk.

pole-music.com/, soundcloud.com/pole-original, www.scape-music.de/, scapemastering.com/

 

TM404 (Andreas Tillander) – zadebiutował ze swoim livem w berlińskim klubie Berghain podczas Festiwalu CTM w styczniu 2013. Od tego czasu nieustanie koncertuje na całym świecie. Richie Hawtin jest wielkim fanem twórczości Andreasa, co zaowocowało dwukrotnym zaproszeniem go do swojego autorskiego cyklu czwartkowych imprez Enter w klubie Space na Ibizie. Ponadto Hawtin umieścił TM404 w swoim lineupie w ramach festiwalu Mutek w Montrealu oraz na The Warehouse Project w Manchesterze. Nic dziwnego, że Mr. Plastikman dokopał się do twórczości Tilliandera, w końcu jest to jeden z aliasów TM404. W zależności od sytuacji jego live’acty mogą być spokojne i dub’owe , le kiedy trzeba wypełnione po brzegi acid techno. Na scenie jego główną bronią są trzy TB-303, automaty perkusyjne, efekty i samplery.

www.viceversaagency.com/tm404, www.soundcloud.com/tilliander

 

Tolouse Low Trax – DJ i producent, który wraz z Leną Willikens i Wolfem Mullerem stanowi trzon djskiej załogi kultowego Salon Des Amateurs w Dusseldorfie. Artysta w przeszłości współtworzył postrockowy Kreidler, a obecnie wydaje solowe nagrania dla takich wytwórni, jak Antinote, Karaoke Kalk i Themes For Great Cities. Sety Tolouse Low Trax to esencja niepowtarzalnego klimatu Salonu. Łączą eksperymenty artystyczne z hipnotycznymi rytmami, od ambientu, przez krautrock, po plemienne techno. Jego pseudonim jest hołdem dla francuskiego XIX-wiecznego malarza Henriego de Toulouse-Lautreca.

www.residentadvisor.net/dj/tolouselowtrax, www.soundcloud.com/detlefnet

 

 

Organizatorzy:

Miasto Katowice, Katowice Miasto Ogrodów, Tauron Nowa Muzyka Katowice


Kurator:

Biuro Dźwięku Katowice

 

Powrót