Muzykodrom + Akademia Młodego Wieku
dekoracja

Muzykodrom + Akademia Młodego Wieku

Wyprawa do CSW Kronika dla dzieci 4-6 oraz 7-11 lat

Kiedy: 6 maja 2023

Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej Kronika (Rynek 26)

godz. 11.00 / grupa dzieci 4-6 lat z opiekunami / rodzicami

Bilety dostępne od 2.05.2023 od godz. 8.00 [link otworzy się w nowym oknie] 

godz. 12.30 / grupa dzieci 7-11 lat bez opieki dorosłych

Bilety dostępne od 2.05.2023 od godz. 8.00 [link otworzy się w nowym oknie] 

Prowadzenia: Lesław Tetla i Asi Mina

Po raz kolejny miksujemy się i odwiedzamy ciekawe miejsca.

Tym razem na zaproszenie Agaty Cukierskiej i Lesława Tetli jedziemy do Bytomia do Galerii Kronika na wystawę „Lombard Bytom”.

Przeczytajcie uważnie opis, mamy dla Was zadanie! Pan Lesław ma do Was taką prośbę:

Przedmiot/artefakt

Muzykodromowcy i Akademicy Młodego Wieku, na nasze warsztaty przynieście proszę przedmiot (przedmioty), najlepiej nie jakiś ogromny – tak żeby zmieścił się w plecaku i mógł być poddany różnym doświadczeniom. Przedmiot, który chcielibyście zademonstrować, opowiedzieć o nim, który jest dla was ciekawy, ulubiony, niechciany, nielubiany, który budzi skojarzenia te pozytywne i negatywne, który chcielibyście komuś podarować albo wymienić na inny, którego chcielibyście się pozbyć… Przedmioty mają swoją fizyczność, formę, kolor, funkcję, strukturę, są twarde lub miękkie, transparentne i nieprzejrzyste, mają swoje historie.

Będziemy je badać i ich doświadczać: zatapiać, uderzać, obijać, rzucać, pocierać, dekonstruować, miażdżyć, odtwarzać, zestawiać, komponować, nadawać im nowe znaczenia.
Wsłuchamy się w ich brzmienie i w to co chcą nam opowiedzieć.

Do zobaczenia!

dr hab. Lesław Tetla prof. ASP

Pracuje w akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na stanowisku profesora nadzwyczajnego gdzie w roku 2009 utworzył i do dzisiaj prowadzi Pracownię Działań Interdyscyplinarnych, której program uczy posługiwania się̨ szeroko rozumianym językiem wizualnym. Jest inicjatorem wielu projektów artystycznych i kuratorem wystaw. Zajmuje się malarstwem, sztuką instalacji, sztuką wideo, realizuje prace site-specific. W swej twórczości analizuje środowisko miejskie, bada wpływ architektury na zachowania jej użytkowników.    W ramach rezydencji artystycznych prowadził badania dzielnic mieszkaniowych m.in. Kairu, Cleveland, Detroit, Północnej Anglii. W roku 2016 był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej i profesorem wizytującym Cleveland State University. Ponadto wygłaszał wykłady m.in. na Case Western Reserve University, Youngstown State University, Missouri State University. Prezentował swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, między innymi w Waterloo Arts Gallery, Cleveland (USA), Platform A Gallery, Middlesbrough (Wielka Brytania), Kunsthalle Hannover, Hannover (Niemcy) CREA Cantieri del Contemporaneo, Wenecja.

 

Powrót