Warsztaty rękodzieła od 4 do 104
zdjęcie dzieci podczas warsztatów rękodzieła

Warsztaty rękodzieła od 4 do 104

ЮНІСЕФ для кожної дитини

Матеріали для майстерень ЮНІСЕФ-вУкраїнською мовою. [Документ відкриється в новому вікні (pdf, 149 kb)].

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w sposób kreatywny, przygotowując drobne upominki z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet oraz Wielkanocy.

Zapraszamy na warsztaty tworzenia unikatowych prezentów dla najbliższych. 

Zajęcia dla dzieci wraz z opiekunami w języku polskim i ukraińskim.

Kiedy: 4 ,5, 25, 26 marca, godz. 10.00 i 12.00

Gdzie: sala 101 (I piętro KMO)

Prowadzenie: Keteryna Chruszczowa, Olena Dmytriieva, Violetta Kielian-Uszko, Daria Kurzawa, Gabriela Dobrek i Dagmara Dobrek

Czas trwania: 2 h.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy (limit miejsc): unicef[at]miasto-ogrodow.eu


Tematyka spotkań:

4.03 
Spotkanie z okazji Dnia Kobiet
Warsztaty tworzenia broszek i bransoletek, które można potraktować jako prezent.

5.03
Spotkanie kreatywne
Warsztaty tworzenia figurek z masy papierowej.

25.03 
Kreatywne spotkanie wielkanocne
Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych i prezentów dla bliskich.

26.03 
Spotkanie przedświątecznie
Warsztaty tworzenia filcowych koszyczków i pisanek z ziaren.


Kilka słów o prowadzących zajęcia:

Keteryna Chruszczowa: „Rękodzieło to pasja i sposób na życie”. Członkini Stowarzyszenia Twórców Ukrainy, laureatka wielu nagród i wyróżnień. Pracuje z Dziećmi, jej przesłaniem jest by krok po kroku pomagać dzieciom i młodzieży w rozwijaniu ich talentów, uczyć wytrwałości i cierpliwości oraz pielęgnować bogate kulturowe tradycje.

Olena Dmytriieva: absolwentka Pedagogiki i Szkoły Muzycznej w Ukrainie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w szkole muzycznej. Prowadziła zajęcia rytmiczne, chóralne, naukę gry na pianinie i naukę śpiewu. Od lutego przebywa i pracuje z dziećmi w Polsce.

Violetta Kielian-Uszko: „Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi i młodzieżą. Ukończenie studiów pedagogicznych utwierdziło mnie w przekonaniu, że to właśnie chcę robić w życiu i jest to dobra decyzja. To praca, która daje mi ogromną radość i satysfakcję. Celem mojej pracy jest stworzenie atmosfery, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe oraz każdy będzie ważny i potrzebny.”

Daria Kurzawa: „Od zawsze zastanawiałam się jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie stawia mi kolejne wyzwania. Zawsze staram się, aby atmosfera w grupie była przyjazna i domowa a czas aktywnie spędzony. Nie boję się wyzwań. Sądzę, że każde doświadczenie poszerza moje kompetencje i uczy czegoś nowego. Staram się zaszczepić podobne przekonania u dzieci.” Pani Daria jest psychologiem udzielającym konsultacji w ramach świetlicy.

Gabriela Dobrek: Na co dzień pracuję jako księgarz-sprzedawca, a w wolnych chwilach lubię artystycznie zaszaleć, tworząc unikatowe rzeczy, m.in. hafty w tamborkach, maskotki. Nie jest mi też obca fotografia.

Dagmara Dobrek: Współpraca z tak młodymi ludźmi jest dla mnie niezwykłą przygodą, ponieważ ich wyobraźnia i spojrzenie na świat, zostawia we mnie ogrom uśmiechu i kreatywności. Moje działania z dziećmi polegają głównie na ich wspieraniu oraz dodawaniu im skrzydeł. Jestem zwolenniczką kreowania w nich samodzielności z dozą empatii i wsparcia osoby dorosłej. Dobrze czuję się w zajęciach ruchowych, kulinarnych, grach zespołowych.


Projekt realizowany w ramach porozumienia Miasta Katowice z organizacją UNICEF w sprawie udzielania wsparcia dzieciom i rodzinom z Ukrainy uciekającym przed wojną.

Zrealizowano przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

Logotypy Unicef dla każdego dziecka

Współpraca: Fundacja Gniazdo

Powrót