Koncert w ogrodzie cz. III

Koncert w ogrodzie cz. III

Koncerty zespołów wyróżnionych w projekcie Dzielnica Brzmi Dobrze

Kiedy: 14 sierpnia 2018
godz. 19.00 - Žyjoki
godz. 20.00 - Max Bravura
godz. 21.00 - Aiselis

Gdzie: Ogród KMO, wejście od ul. Lompy

Wstęp wolny!

Ostatni z cyklu koncertów z laureatami projektu Dzielnica Brzmi Dobrze, który odbywał się będzie w nowej plenerowej przestrzeni Katowice Miasto Ogrodów, mianowicie w Ogrodzie Instytucji. Koncert będzie okazją do posłuchania świetnej muzyki, ale również mieszkańcy Katowic będą mogli zapoznać się nową przestrzenią kreatywną, zaprojektowanej przez śląskich architektów z grupy MUSK, z elementami "wioski" Matyldy Sałajewskiej, którą można było wcześniej oglądać m.in podczas WOMEX, Annual Meeting, Urodzin Katowic czy OFF Festival. Podczas trzeciego koncertu w cyklu będzie można usłyszeć zespół Žyjoki, Max Bravura oraz Aiselis
---------------------------------------------------
Nagrajmy to na żywo, w jednym podejściu, i zróbmy przy okazji video. Też na żywo. ŻYJOKI. Kopruch* i K-Essence** prezentują rapowo-looperowo-gitarowo-beatboxowy projekt o przeznaczeniu wysoce koncertowym. Prawdopodobnie jest to ORGANICZNY HIP-HOP, ale to za bardzo wygląda jak OGRANICZONY HIP-HOP, a tego byśmy nie chcieli. 
*Kopruch - to ten łysy. Za dnia zajmuje się produkcją teledysków jako Przedmarańcza, ale nocami, kiedy wszyscy jego biali koledzy śpią, zmienia się w rapera. Pewnie kilkanaście lat temu słyszałeś jego “Po Prostu Bądź” i teraz dziwisz się: “To ten?”. Połowa duetu Najgorszy Dobór Ksywek Ever z raperem Kleszczem.
**K-Essence - to ten włochaty. Dla odmiany łączy pracę z narracją filmową jako Truthtellers i granie muzyki bez wyraźnego podziału noc/dzień. Wynalazca Gruz-Rocka, w wolnych chwilach aktor. Solowo i nie-rapowo można napotkać go tu: https://www.facebook.com/kessencemusic/

Max Bravura - Polski niezależny projekt ze śląska, założony przez frontmena i wokalistę Macieja Wachowiaka. Jego charakterystyczny i charyzmatyczny wokal dał się już poznać w poprzednim projekcie - Slutocasters. To on i jego osobowość sprawiają, że każdy koncert Maxa Bravury to energetyczny booster dla publiczności. Artysta wszechstronny i nieobliczalny. W każdym gigu daje coś nowego, płytę traktując jako punkt wyjścia do zupełnie nowej jakości. Obecnie występuje w decie z Mikołajem Makowskim (syntetyzatory). 
11 maja 2016 wydana została płyta EP “How Bravura”. Jest to debiut fonograficzny chłopaków, szesnaście minut gitarowego grania. Proste, gitarowe melodie, zmiksowane i zmasterowane przez Michała Kupicza. Eklektyczne połączenie gitarowego folku, synth-popu i wave’u podbite post-punkową energią i charyzmą na scenie.

Aiselis o sobie: Jesteśmy grupą znajomych, których połączyły wspólne inspiracje muzyczne. Odkryliśmy również, że łączy nas zamiłowanie do obserwacji i opisu otaczającej nas przestrzeni. Za nasz cel obraliśmy zachowanie unikatowej atmosfery miejsc, które powoli znikają z krajobrazu Katowic oraz reszty aglomeracji. Swój cel staramy się osiągnąć poprzez syntezę obrazu i dźwięku, tworząc inny czas, uwieczniając wymarłe i zapomniane miejsca. Wraz z burzonymi obiektami przemysłowymi, kamienicami znikającymi w stertach gruzu zmienia się charakter miejsc, które znamy. Swoją inspirację czerpiemy z takich grup jak: Cabaret Voltaire, Throbbing Gristle, Einsturzende Neubauten, Joy Division, które, podobnie jak my, pochodzą z miejsc, których pierwotny charakter gruntownie się zmienił. Sprzęt i formy jakich używamy, są dowolne. Bazują na technikach industrialu, melodii nowofalowej oraz analogowej elektronice.