Plac na Glanc

PLAC NA GLANC  to projekt Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, który ma udowodnić, że wspólnymi siłami można odmienić kawałek miasta.  Jest także promocją dobrego designu, który powstaje przy współpracy z użytkownikami. Zakłada zupełnie nowy sposób myślenia o przestrzeni publicznej, ponieważ w całości opiera się na działaniach oddolnych i konsultacjach. Przestrzeń publiczna traktowana jest jak własność mieszkańców.

Podwórka każdego roku wybierane są  w drodze konkursu spośród placów i podwórek zgłoszonych przez ich mieszkańców.  Każde zgłoszenie musi zawierać zdjęcia oraz uzasadnienie. Przed dokonaniem wyboru odbywa się wizja lokalna. Dla oceniających bardzo ważne jest zaangażowanie mieszkańców, to aby zgłoszone podwórko rzeczywiście wymagało rewitalizacji oraz możliwości projektowe.  

PLAC NA GLANC 2016

Zapraszamy na otwarcie Placu Na Glanc przy ul. Powstawńców 4! 23 września 2016, godz. 16.30. Do zobaczenia!

WYNIKI KONKURSU NA PLAC NA GLANC 2016

1. Podwórko przy ul. Powstańców 4
2. Podwórko przy ul. Strzeleckiej 3,5
3. Podwórko przy ul. Dyrekcyjnej 3
4. Podwórko przy ul. Gliwickiej 97,99
5. Podwórko przy ul. Słowackiego 51


Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i gratulujemy wygranym. Wybór w tym roku był wyjątkowo trudny. Wierzymy, że wszystkie zgłoszone przestrzenie zasługują i mają potencjał na to aby stać się Placem na Glanc.  
Mieszkańcy podwórka przy ul. Powstańców 4 przekonali nas nie tylko świetnie przygotowanym zgłoszeniem, ale również swoim zaangażowaniem.  Na wybranym podwórku zastaliśmy bardzo zniszczoną przestrzeń, która na ten moment nie pełni  żadnej funkcji, ale ma duży potencjał projektowy. Liczymy na udaną współpracę!
 


Na zdjęciu: podwórko przy ul. Powstańców 4, fot. A. Ławrywianiec

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP - 954 - 276- 24-61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8:00 - 16:00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2016