PORADY NA GLANC

PORADY NA GLANC

Chcesz zmienić swój plac, fragment ogrodu a może balkon lub kwietnik? Zgłoś się do nas - w ramach cyklicznego programu online pokażemy jak to zrobić, doradzimy, zaproponujemy rozwiązania! W tym wyjątkowym roku chcemy oddać projekt dosłownie w ręce mieszkańców Katowic i zobaczyć, co jesteście w stanie zrobić z naszym wsparciem merytorycznym.

PORADY NA GLANC wywodzą się z tej samej myśli i idei, która towarzyszy nam od samego początku. Projekt ma edukować i zmienić świadomość społeczną. Chcemy po raz kolejny udowodnić, że to mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń. Co więcej - to oni przede wszystkim za nią odpowiedzialni. Cały proces projektowy opiera  się na społecznej partycypacji, oddolności i odpowiedzialnym projektowaniu, nie tylko dla mieszkańców ale wraz
z nimi. Chcemy wspólnie z mieszkańcami wypracować rozwiązania uniwersalne i wzorcowe, które będą mogły mieć zastosowanie również na podwórkach obserwatorów projektu. Projekt zakłada również wykorzystanie rozwiązań z pogranicza ekologii i metod recyklingu.

Jeśli macie jakiś pomysł lub potrzeby dotyczące swojej najbliższej przestrzeni (podwórko lub balkon) i nie wiecie jak je zrealizować, wyślijcie do nas maila z krótką informacją oraz materiałami wizualnymi (min. 4 zdjęcia lub filmik). Służymy poradami, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom na naszych kanałach. 


Na zgłoszenia czekamy pod adresem: png@miastoogrodow.eu

Doradzać będą jak zwykle nasi projektanci: Grzegorz Layer i Michał Centkowski.

Mamy nadzieję, że dzięki takiej formie współpracy w Katowicach powstanie nie jedno, lecz kilka odnowionych przestrzeni. Z chęcią będziemy dzielić się efektami tej współpracy. 

 

Przed wzięciem udziału w projekcie prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną.

 


Przesłanie nam materiałów oznacza zgodę na  skorzystanie z nich w ramach materiałów z projektu.
Organizator nie jest zobowiązany udzielić informacji na wszystkie zapytania nadesłane w ramach projektu.