Inwazja Sztukmistrzów 2018

Sztukmistrzowie opanują katowicki Rynek!

Przyjdźcie podziwiać akrobatów, żonglerów, kaskaderów, iluzjonistów, tancerzy ognia i teatry uliczne.

Otwieramy przed Wami cały świat cyrku, zapraszając, obok Polaków, artystów z Finlandii, Niemiec, a nawet Izraela!

 

Transmisja online>>

 

LineUp


godz. 12.00  Bractwo Rycerskie Zamku Będzin ŚREDNIOWIECZNE TAŃCE DWORSKIE
godz. 12.15   Gilad Shabtay (Izrael) KIRKAS GILGAMESH
godz. 13.00  Fundacja Sztukmistrze POKAZ ŻONGLERKI I AKROBATYKI
godz. 13.30  Sari Mäkelä (Finlandia) THE GREAT GRANNY SHOW
godz. 14.00  Race Horse Company (Finlandia) MOTISIKAI
godz. 14.45  Kreators (Polska) & Old Timers Garage SZTUKA ILUZJI "Abracadabra"
godz. 15.15   Fundacja Sztukmistrze POKAZ ŻONGLERKI I AKROBATYKI
godz. 15.45  Omnivolant (Niemcy) GRAVITY IS A MISTAKE
godz. 16.30  Bractwo Rycerskie Zamku Będzin ŚREDNIOWIECZNE TAŃCE DWORSKIE
godz. 16.45  Gilad Shabtay (Izrael) KIRKAS GILGAMESH
godz. 17.30   Fundacja Sztukmistrze POKAZ ŻONGLERKI I AKROBATYKI
godz. 18.00  Sari Mäkelä (Finlandia) THE GREAT GRANNY SHOW
godz. 18.30  Race Horse Company (Finlandia) MOTISIKAI
godz. 19.15   Kreators (Polska) SZTUKA ILUZJI
godz. 19.45  Fundacja Sztukmistrze POKAZ ŻONGLERKI I AKROBATYKI
godz. 20.15  Omnivolant (Niemcy) GRAVITY IS A MISTAKE
godz. 21.00  Muzikanty (Polska) PETRONAUCI (FIRE SHOW!)
 

 


 

Omnivolant „Gravity is a Mistake” (Niemcy)

Pokaz niemieckiej trupy akrobatów, o których mówi się że „kpią z grawitacji”. Spektakl przenoszący widzów w „świat latających trapezów”, gdzie każdy widz może „cieszyć się chwilą nieważkości i wolności”.

 

Race Horse Company „Motisikai” (Finlandia)

Fińskie trio Horce Race Company tworzy widowiska pełne niezwykłych atrakcji i zadziwiających efektów kaskadersko-akrobatycznych. Spektakl „Motosikai” łączy sztukę cyrkową z kunsztem aktorskim. To widowisko niejednoznaczne i bezkompromisowe, budzące zarazem grozę i śmiech, pełne elementów zaskoczenia, humoru i akrobatyki.

 

Sari Mäkelä „The Great Granny Show” (Finlandia)

„Zapnijcie pasy i trzymajcie się mocno….  babcia szaleje!  Z dalekiej Finlandii przybywa do nas starsza pani, aby pokazać na co stać babcie.  Ta starsza pani wykona fascynujący pokaz swych cyrkowych umiejętności z wykorzystaniem koła cyr, hula hop, a także break dance i klaunada  – rozkręcając tym samym wielką karuzelę śmiechu.”

„The Great Granny Show” to pokaz jedynej w swoim rodzaju cyrkowej akrobacji kipiącej humorem. Bohaterką występu jest zwykła staruszka – w chustce na głowie, fartuszku i z miotłą w ręku. Okazuje się jednak, że ma w sobie zaskakująco dużo wigoru. To właściwie niesamowicie elastyczna, energiczna akrobatka w podeszłym wieku, która czyni cuda z hula hop, metalowymi obręczami i dosłownie staje na głowie, żeby wprowadzić publikę w zachwyt. Jej dzikim akrobacjom towarzyszy muzyka rockowa i oklaski widowni. Jeśli tylko zechce do swojego występu wciągnie przypadkowych widzów – przed jej charyzmą nie ma ucieczki. W postać staruszki wciela się Sari Mäkelä, artystka cyrkowa, klaun, performer, doskonała aktorka powołująca do życia scenicznego szalone postaci. Show kipi humorem i cyrkową wirtuozerią. Niewykluczone są też elementy breakdance’u, cheerleadingu, jazdy figurowej oraz klasycznego zamiatania.”

 

Gilad Shabtay „Kirkas Gilgamesh” (Izrael)

Gildad Shabtay jest izraelskim żonglerem i akrobatą. Dyrektor „Cyrku Gilgamesh”, gdzie jako główny i jedyny wykonawca żongluje, tańczy na rękach, zieje ogniem, czaruje, straszy i bawi do łez.

 

Duet Kreators „Iluzja” (Polska)

Działający od 2009 roku duet prawdziwych pasjonatów sztuki iluzji. Pokazy Grupy są mieszanką iluzji komediowej, klasycznej i estradowej. Kreators są twórcami pierwszego w historii Polski Muzeum poświęconego sztuce tworzenia złudzeń, a także autorami publikacji na temat iluzji, twórcami spektakli „Sztukmistrz”, „Niewiarygodne” czy „Człowiek. Który wie”. Sprawiają, że każdy z nas może poczuć się jak dziecko i zostać oczarowany.

 

Muzikanty „Petronauci” Fire Show! (Polska)

Autorski, artystyczny duet stworzony przez performera, aktora scenarzystę i reżysera Piotra Chlipalskiego i multiinstrumentalistę Jacka Dzwonowskiego. Ich wyobraźnia twórcza i zakres działań jest wprost nieograniczony. Tworzą spektakle i widowiska uliczne, filmy, animacje, mappingi architektoniczne, prowadzą warsztaty, a także konstruują instrumenty muzyczne własnego pomysłu. „Petronauci” to ich najnowsze wizualno-muzyczne show z wykorzystaniem sztuki ognia. Spektakl będzie miał swoją premierę dzień przed Inwazją – na Międzynarodowym Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach

 

Sztukmistrze (Lublin)

Mistrzowskie kuglarskie show w najlepszym wydaniu pasjonatów sztuki Nowego Cyrku z Lublina. 

 

Kiedy: 1 lipca 2018, godz. 12 - 22
Gdzie: plac Obrońców Katowic
(przy pomniku Harcerzy Września k/o dawnej siedziby Muzeum Śląskiego)

Wstęp wolny!