Koncert z udziałem śląskich wokalistów
Uczestnicy 11. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie 2022
25.05.2022, godz. 18.00 / Katowice Miasto Ogrodów

Koncert z udziałem śląskich wokalistów

Zaprasza Dział Edukacji Muzycznej

Kiedy: 25 maja, godz. 18.00
Gdzie: Sala koncertowa Miasta Ogrodów
Wstęp wolny

Zapraszamy na drugi z koncertów z udziałem śląskich wokalistów zakwalifikowanych do udziału w 11. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, który w tym roku odbędzie się w dniach 6–11 czerwca.

W Konkursie weźmie udział 7 śląskich wokalistów – studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wszyscy z nich są dobrze znani śląskiej publiczności i byli uczestnikami Ogólnopolskiego Festiwalu Promocyjnego SIERPIEŃ TALENTÓW oraz Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych.

Podczas koncertu 25 maja wystąpią:
Sylwia Ziółkowska – sopran
Natalia Płonka – mezzosopran
Stanisław Napierała – tenor
Jakub Szmidt – bas
Grzegorz Biegas – fortepian
Agnieszka Nowok-Zych – prowadzenie

W programie repertuar przygotowywany na konkurs, m.in.:

Arie operowe: V. Bellini – I Capuletti e i Montecchi, S. Moniuszko – Hrabina, Straszny dwór,
Ch. Gounod – Romeo i Julia, W. A. Mozart – Łaskawość Tytusa, Don Giovanni, Czarodziejski flet,
F. Cilea – L’Arlesiana, G. Donizetti – Napój miłosny, G. Verdi – Don Carlos

Pieśni: W. Lutosławski, L. Bernstein, P. Perkowski

Gorąco zachęcamy do dopingowania naszych śpiewaków przed konkursowymi zmaganiami!