Kultura (w) danych

08 Listopada 2017 roku

Kultura (w) danych

Konferencja, wystawa, warsztaty

Jak za pomocą danych prowadzić badania kultury i uczestników życia kulturalnego? Jak połączyć tradycyjne metody nauk o kulturze i nauk społecznych z analizą dużych zbiorów danych ze stron www i mediów społecznościowych? Jakie narzędzia do analizy i wizualizacji danych zastosować do badania i prezentacji złożonego ekosystemu kultury w mieście?

Z wielką przyjemnością zapraszamy na konferencję Kultura (w) danych, której celem jest podsumowanie działań prowadzonych przez Medialab w ramach projektu Shared Cities: Creative Momentum.

Wydarzenie jest skierowane do osób organizujących i promujących wydarzenia kulturalne, badaczy kultury i miasta, aktywistów miejskich, urzędników i twórców polityk kulturalnych, projektantów, programistów, analityków danych i innych profesjonalistów zainteresowanych wykorzystaniem danych w interdyscyplinarnych projektach.

Zapisy: https://dataforculture.eu/rejestracja/

Kiedy: 1-2 grudnia 2017