Axis Mundi. Piosenki ze środka świata
 

03 Kwietnia 2017 roku

Axis Mundi. Piosenki ze środka świata

Nowa propozycja dla mieszkańców katowickich dzielnic.

Nowa propozycja Miasta Ogrodów dla mieszkańców katowickich dzielnic. Stwórzmy razem muzyczną opowieść o naszym „środku świata”. W pierwszej kolejności odwiedzamy Murcki.

„Axis mundi. Piosenki ze środka świata” to projekt, którego celem jest integracja społeczności lokalnych za sprawą wspólnie tworzonej muzyki. Kompozycje autorstwa mieszkańców staną się zbiorem unikalnych opowieści o tożsamości, historii i wartościach. Nowymi hymnami dzielnic.
Finałem projektu będzie seria otwartych koncertów poświęconych najmniejszym ojczyznom i dzielnicowym wspólnotom.
Pracę rozpoczynamy od dzielnicy Murcki. W tej krainie naznaczonej szybami górniczymi skrytymi w leśnej gęstwinie stworzymy już w kwietniu orkiestrę dzielnicową, która pod okiem artystów i animatorów przez kilka miesięcy pracować będzie nad słowno-muzyczną opowieścią o Murckach. Do naszej społecznej orkiestry może dołączyć każdy. Niezależnie od kompetencji muzycznych, umiejętności gry na instrumencie. Ponieważ każdy z nas ma w sobie muzykę i potrzebę wspólnego działania. 

Na pierwsze otwarte, informacyjne spotkanie Axis Mundi Orchestra zapraszamy do MDK „Południe” już 18 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00.

Powrót

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017