Katowice grają dla Aleppo

Katowice grają dla Aleppo

Dołącz się do pomocy mieszkańcom Aleppo w Syrii. Od 1 do 3 czerwca przyjdź na teatralny, muzyczny i sportowy maraton i wesprzyj franciszkanów w budowie ośrodka dla dzieci z terenów dotkniętych przez wojnę

Śląskie Dzieciom Aleppo to akcja charytatywna, która ma pomóc w  sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w tym syryjskim mieście.

Ośrodek ma powstać w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks obejmie plac zabaw, basen, budynek terapeutyczny. Do tego potrzebny też będzie autobusu oraz urządzenia solarne do zasilania w energię elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci, z czego jedna trzecia to sieroty.

Katowiccy Franciszkanie, którzy koordynują akcję, potrzebują na ten cel 3,5 mln złotych. Wiele już udało się zebrać, ale do miliona dolarów wciąż jeszcze daleko.

Katowice dołączają się do akcji i zapraszają wszystkich mieszkańców od 1 do 3 czerwca na trzy dni pełne atrakcji pod hasłem Katowice grają dla Aleppo. Akcja odbędzie się w siedzibie Miasta Ogrodów oraz przed nim, na placu Sejmu Śląskiego.

W Dzień Dziecka zapraszamy najmłodszych na spektakl  do Teatru Lalki i Aktora Ateneum.

Z kolei dla dorosłych Teatr Korez przygotował specjalny pokaz spektaklu "Wiwisexia", przezabawną komedię z udziałem m.in. Mirosława Neinerta. 

2 czerwca to dzień muzyki. Do nocy będą dla nas grać m.in. VOŁOSI, Hengelo & Miuosh, Chwila Nieuwagi czy młode utalentowane zespoły z konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Niedziela 3 czerwca będzie poświęcona badmintonowi. Plac Sejmu Śląskiego zamieni się w wielki kort, gdzie rozegra się Wielki Turniej Badmintona z udziałem amatorskich i zawodowych grup sportowych oraz znanych postaci związanych z regionem.

Bilety – cegiełki na wydarzenie w cenie 10, 20 i 30 zł będą dostępne na miejscu oraz na ticketportal.pl i kupbilecik.pl