Media o Przestrzeniach Sztuki

14.12.22 o godz. 20.00 zapraszamy na kolejną rozmowę o tańcu i znaczeniu ruchu w Radiu Klang. Gościem Weroniki Stencel będzie Sebastian Wiertelak – tancerz, choreograf, aktor i pedagog, który przybliży podejście do swoich aktywności, inspiracji, technik Stanisławskiego oraz metod Jacka Łumińskiego. Linią przewodnią rozmowy będzie pojęcie konfliktu i oczyszczenia w artystycznej drodze tancerza, poszukiwanie ekspresji w zagranicznych spektaklach i ciągły proces kształtowania własnego stylu wyrażania. Audycja powstała we współpracy z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów w ramach programu Przestrzenie Sztuki: Taniec.

Odsłuchaj TUTAJ (Spotify) lub TUTAJ (Mixcloud)


Felieton Weroniki Górskiej o spotkaniach z cyklu Laboratorium twórcze - dostęp TUTAJ.


Zapowiedź Symfonii III Janusza Orlika w Dzienniku Zachodnim - przeczytaj TUTAJ.


Radio Klang zaprasza na audycję pod hasłem „Taniec z Katowicami”. 17 listopada (czwartek) w godz. 20.00-21.00 na radioklang.pl będzie można wysłuchać audycji „Przyszło do Klanga”. Gościem Weroniki Stencel będzie tym razem trener ruchu Eryk Pawłowski. Twórca opowie o swojej tanecznej relacji z Katowicami, edukacji ruchowej w projekcie „Tera Ino Tera”, ambicjach i ograniczeniach w zakresie ruchu – w ulicznym parkour i w tańcu, a także o emocjach ciała, które pozwalają komunikować się z rzeczywistością. Zapraszamy do wysłuchania. 

Audycja została stworzona we współpracy z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów w ramach programu Przestrzenie Sztuki Katowice: Taniec. Po terminie emisji będzie jej można odsłuchać na mixcloud.pl (TUTAJ) i w serwisie Spotify (TUTAJ)

Więcej TUTAJ


Darmowa potańcówka w Katowice Miasto Ogrodów. Zagra góralska kapela (wkatowicach.eu) - przeczytaj TUTAJ


Spektakl będący hołdem dla Nai Ni Chen (wkatowicach.eu) - przeczytaj TUTAJ


Potańcówka w Katowice Miasto Ogrodów. Zabawa przy góralskiej muzyce (w katowicach.eu) - przeczytaj TUTAJ


Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 

Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego.