XIX Śląskie Dni Muzyki Współczesnej

Koncert kameralny

Kiedy: 3.12.2020 czwartek, godz.19.00
Gdzie: publikacja nagrania koncertu na profilach Facebook i YouTube Miasta Ogrodów i Związku Kompozytorów Polskich Oddział Katowice (Facebook , YouTube)

Wykonawcy:

MagDuś Duo

Bartłomiej Duś – saksofon

Magdalena Duś – fortepian

Stanisław Bromboszcz, Przemysław Scheller – elektronika

Agnieszka Nowok-Zych – prowadzenie koncertu

Program:

Piet Swerts – Klonos na saksofon altowy i fortepian

Przemysław Szczotka – Simbiosis na saksofon altowy i fortepian

Edison Denisow – Sonata na saksofon altowy i fortepian

Stanisław Bromboszcz – Monodram na saksofon barytonowy i elektronikę (prawykonanie)*

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

W ramach tegorocznej, 19. edycji festiwalu Śląskie Dni Muzyki Współczesnej zaplanowano kilka koncertów, w których i tak już ograniczony udział publiczności został w ostatnich tygodniach całkowicie wykluczony ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną. W związku z tym udostępniamy online zapis koncertu, podczas którego nastąpiło prawykonanie Monodramu Stanisława Bromboszcza, dofinansowane z programu „Zamówienia kompozytorskie”. Twórcę czuwającego osobiście nad aparaturą wspomógł kolega po fachu, Przemysław Scheller. Utwór powstał z myślą o znakomitym wirtuozie Bartłomieju Dusiu, który podczas premiery zrealizował partię saksofonu. Wraz z partnerką życiową i artystyczną z MagDuś Duo, pianistką Magdaleną Duś, wykonał także pozostałe trzy pozycje koncertowego programu.

Folder zawierający szczegóły wydarzenia, w tym biogramy artystów i zapowiedź koncertu, dostępny TUTAJ

Organizatorzy festiwalu:

Związek Kompozytorów Polskich Oddział Katowice