Konrad Pollesch PANNA
akt kobiecy metodą brąz Vadyke

Konrad Pollesch PANNA

Wystawa fotografii

Wernisaż: 20 września, godz. 18.00

Galeria Engram do 15 października 2023 r.

Kuratorka: Katarzyna Łata

Piękno kobiecego ciała inspirowało artystów od zarania ludzkiej egzystencji. Od paleolitycznych, dłubanych w kamieniu, drewnie czy kości kobiecych figurek, poprzez greckie, rzymskie, renesansowe i barokowe pełne ekspresji rzeźby, aż do czasów współczesnych, akt kobiecy króluje we wszystkich dziedzinach sztuki: grafice, malarstwie i fotografii od początku jej powstania.

W wieloletniej działalności fotograficznej Konrad Pollesch wykonywał głównie pejzaże, zdjęcia dzieł sztuki: malarstwa, rzeźby, wyrobów rzemiosła artystycznego i oczywiście portrety, których ma prawie dwa tysiące. Akt właściwie nigdy go nie interesował. W przypadku prezentowanej na wystawie modelki artysta zrobił wyjątek, i jak sam przyznaje:

zdjęcia te powstały przy bardzo kreatywnej współpracy z Niną i dzięki jej entuzjazmowi. Nina to prawdziwe „zwierzę fotograficzne", doskonale rozumiała co chcę zrobić i potrafiła reagować na każdy mój najmniejszy gest. Niezwykle pomagała mi w realizacji pomysłu zrobienia wystawy jej aktów w szlachetnej technice, brąz van dyke.

Pełna informacja o wystawie [link otworzy się w tym samym oknie]

Powrót