ilustracyjna

PTAKI WOLNOŚCI

FUTURE ARTIST – PAMIĘTNIKI NOMADÓW

Akcja artystyczna oraz pokaz instalacji

Akcja artystyczna: 20.09, godz. 10.00 Uwaga! Nowy termin pokazu!

Pokaz instalacji: 20.09 – 30.10.2022

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów (3 piętro, hol obok Galerii Pustej)

Idea, prowadzenie: Ewa Kokot

Felieton Weroniki Górskiej o instalacji dostępny TUTAJ

Wolność to idea niepodważalna dla każdego z nas. Jest ona bezdyskusyjna dla każdego człowieka. W czasie wojny tym bardziej zdajemy sobie sprawę z jej siły i wartości. Nieograniczoną wolność poruszania się w przestrzeni posiadać się wydają ptaki. Ich zdolność do wzbicia się ponad ziemię i lotu od zawsze budziła podziw i fascynację człowieka. Wraz z dziećmi nawiążemy do tego motywu. Podczas pierwszych w nowym roku szkolnym zajęć twórczych stworzymy pełną koloru i ekspresywnych form instalację artystyczną wykorzystującą motyw ptaka, stanowiącą symboliczne wyobrażenie wolności, pokoju i dobra na świecie – wartości tak niezbędnych szczególnie dla najmłodszych w obecnej sytuacji pełnej napięć i lęków. Elementem instalacji będą również prace uczestników warsztatów letnich Future Artist realizowanych w ramach akcji „Lato w Mieście 2022”.

W akcji wezmą udział dzieci i młodzież zgłoszone do projektu Future Artist w nowym roku. Wstęp wolny dla widzów i osób nieuczestniczących bezpośrednio w działaniu.