Plac Na Glanc

W ramach projektu Plac na Glanc zrewitalizowaliśmy już 9 placów w kilku katowickich dzielnicach. Wraz z sąsiadami zgłoś swoje katowickie podwórko do kolejnej edycji projektu! Przekonajcie nas, że to Wasz plac zasługuje, aby zrobić go "na glanc"

Wystarczy wypełnić FORMULARZ i wraz z przynajmniej 3 zdjęciami  (lub innymi materiał wizualnymi) wysłać go na adres: 

mateusz.zegan@miastoogrodow.eu

Szczegóły znajdziecie na stronie:

Dokumenty można również złożyć bezpośrednio do sekretariatu Katowice Miasto Ogrodów
(z dopiskiem Plac na Glanc / Zgłoszenie)

 

Projektanci wraz z mieszkańcami zwycięskiego podwórka stworzą razem przestrzeń służącą wspólnemu spędzaniu czasu, ale i celom praktycznym. Wszystko zależeć będzie od potrzeb mieszkańców, który wezmą udział w konsultacjach i warsztatach.

Przeczytajcie koniecznie REGULAMIN konkursu.

 

Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2019 roku.

 

W razie pytań prosimy o kontakt: Mateusz Zegan, mateusz.zegan@miastoogrodow.eu,
tel. 668 444 070

 

Projekt Plac na Glanc edukuje i zmienia świadomość społeczną. Co roku udowadnia, że to mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń. Co więcej - to oni przede wszystkim za nią odpowiedzialni. Cały proces projektowy opiera się o społeczną partycypację, oddolność i odpowiedzialne projektowania, nie tylko dla mieszkańców ale wraz z nimi. Plac na Glanc, ma stać się modelową przestrzenią, wzorem której zainspirują się mieszkańcy innych kamienic i w miarę możliwości zaczną zmieniać swoje otoczenie. Wraz z przemianą wizerunku podwórka roście ilość interakcji między sąsiadami, którzy najpierw na specjalnie przygotowanych warsztatach, tworzą z projektantami elementy małej architektury, a później o odmienioną przestrzeń dbają. Niezwykle ważnym aspektem jest to, że projekt Plac na Glanc jest to jedno tych z działań, które wykorzystując najnowsze rozwiązania we wzornictwie, ma pokazywać dobre praktyki oraz wyznaczać nowe kierunki w designie w przestrzeni publicznej. Projekt zakłada również wykorzystanie rozwiązań z pogranicza ekologii i metod recyklingu.