Choreografia i tworzenie tańca - Joe Alter

Joe Alter opisuje swoje warsztaty w następujący sposób:  Zaczniemy tam, gdzie jesteś: warsztaty tworzenia ruchu i tańca, które kultywują świadomość somatyczną. Podczas zajęć poznamy różne narzędzia i strategie generujące pomysły na rozwiązania ruchowe i choreograficzne. Będziemy badać proces twórczy w pracy, która jest osobista, bezpośrednia, żywa i która nieustannie ewoluuje.

PROWADZĄCY:

Joe Alter od ponad 40 lat jest aktywnym tancerzem, choreografem i pedagogiem tańca współczesnego. Otrzymał tytuł magistra sztuk pięknych na Uniwersytecie Stanowym Ohio, ze szczególnym uwzględnieniem choreografii i technologii tańca. Jako dyrektor artystyczny Joe Alter Dance Group, jego prace były wystawiane w The Kitchen, The Sylvia and Danny Kaye Playhouse, 92nd St. Y, Harkness Center for Dance w Nowym Jorku, w całym San Diego i na całym świecie m.in. Meksyku, Niemczech, Polsce i Serbii. Od 2005 roku jest profesorem tańca na Uniwersytecie Stanowym w San Diego.

 

Jego zainteresowania badawcze obejmują technologie cyfrowe stosowane w tańcu, pedagogikę tańca w szkolnictwie wyższym, teorię systemów społecznych, praktyki somatyczne i kontemplacyjne oraz ciągłe badanie kondycji człowieka poprzez ruch i strukturę choreograficzną. W ramach SDSUs ArtsAlive, prof. Alter współpracował z profesorem fizyki Arlette Baljon na kursie, który zachęcał do wspólnego uczenia się studentów tańca i STEM. W lipcu 2021 r. pan Alter rozpocznie zlecenie nowej pracy: „Głód skóry” we Wrocławiu, a następnie nowej pracy we współpracy z Tijuaną, meksykańskim Lux Boreal.

https://jadg.org/