dekoracyjna

JazzCamp for Girls w Katowicach II

Druga edycja pierwszych w Polsce warsztatów improwizacji, muzycznej kreatywności, pracy w zespole oraz budowania girl power

 

Projekt skierowany jest do uczennic szkół muzycznych I i II stopnia – instrumentalistek z województwa śląskiego w wieku 10-15 lat.

W pracy nad przełamywaniem (nie tylko) muzycznych barier będą pomagać im tutorzy - doświadczeni muzycy i pedagodzy: Ania Rybacka, Artur Tuźnik, Ola Rzepka oraz Łukasz Marciniak (zastępstwo za Patryka Zakrockiego).

W programie znajdą się zajęcia grupowe obejmujące ćwiczenia integracyjne, muzyczno-ruchowe, „organic orchestra” oraz warsztat psychologiczny. Ważnym elementem będzie codzienna praca w kilkuosobowym „jazzowym combo”, w którym przygotowywany jest repertuar na koncert finałowy. Przewidziany jest również czas na budowanie „tożsamości zespołu”, w tym nazwy i koncepcji stroju na występ, oraz na sesję zdjęciową i przygotowanie  plakatu zapowiadającego koncert.

Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z duńską organizacją Jazz Danmark i jest częścią międzynarodowego projektu „JazzCamp for Girls –- across the Nordics, Poland and Turkey” jako odpowiedź na raport o nierówności płci w przemyśle jazzowym. W 2023 roku JazzCampy odbędą się — obok Danii — również w Finlandii, Szwecji oraz po raz pierwszy w Turcji. Projekt realizowany jest w Katowicach ze względu na aktywność JazzArt Festivalu, na którym promowana jest idea równości płci i twórczość kobiet — wirtuozek.

Nabór zakończony. 

Regulamin projektu dostępny TUTAJ.

Warsztaty: 23-27.01.2023 w Pałacu Młodzieży w Katowicach 

Koncert finałowy: 27.01.2023 o godz. 17.30 w sali teatralno-kinowej Pałacu Młodzieży. Więcej TUTAJ.


Opieka merytoryczna:

Aleksandra Rudzka-Kurdyś (Katowice Miasto Ogrodów)

Aleksandra Rybak-Żymła (Fundacja Konsek Kultury)

Joanna Tamborska (Kultur(a))


Organizatorami polskiej edycji są Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek i Fundacja Konsek Kultury we współpracy z duńską organizacją Kultur(a).

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Nordisk Kulturfond, oraz Ministerstwa Kultury Danii i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Danii.

Partnerami projektu są: Ambasada Królestwa Danii, JazzDanmark i Pałac Młodzieży w Katowicach.