Fotografia autorstwa Iwony Germanek. Fotografia barwna. Kobieta w średnim wieku leży na stole pokrytym skórą. Jest tylko częściowo ubrana (ma koszulę z długim rękawem i obnażone nogi); głowa zwrócona w stronę niebieskiej ściany - nie widać twarzy. Na kobiecie siedzi paw. Paw ma złożone skrzydła, otwarty dziób. Widać go z profilu

Iwona Germanek

Moje życie – Twoja krew

Wernisaż: 3 listopada, godz. 18.00
Galeria Engram

Wystawa do 25 grudnia 2022 roku

Kuratorka galerii: Katarzyna Łata

 

Czy wystawy powinny być lekkie, łatwe i przyjemne?
Czy dostatecznie często mierzymy się z aspektem naszego człowieczeństwa?
W stosunku do przyrody? W stosunku do drugiego człowieka?
Patrzymy czasem we własny „ogródek”?
Czy czerpiąc z przyrody na wielu polach, jednocześnie oddajmy jej prawo do trwania bez naszej ingerencji? Choć w części. Za to, że pozwala nam przetrwać.
Iwona Germanek w wielu swych fotograficznych podróżach czerpie inspiracje z przyrody nie zapominając, że jest jej częścią. Nie pozostaje w tej zależności obojętna. Nie pozostaje jej dłużna.
Odwdzięcza się tą wystawą.
Oglądajcie i zabierzcie ze sobą tyle, ile potrzebujecie.

- Katarzyna Łata

Iwona Germanek
Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią kreacyjną, instalacją, eksperymentem artystycznym. W swoich działaniach łączy fotografię z innymi dziedzinami wypowiedzi artystycznej starając się nawiązać obrazowy kontakt międzypokoleniowy. Wyraża się w kategoriach szeroko rozumianego portretu. Laureatka wielu konkursów, między innymi: 2020 Toruń „Wystaw się w CSW”, 2021 Nowy Jork „FRESH 2021”, 2022 Gold Winner „London Photography Awards”.