dekoracja

Plac Zabaw Dźwiękowych

Letnia niedziela na działce z Ars Independent Festivalem i Biurem Dźwięku Katowice

Kiedy: 25 czerwca 2023, godz. 18.00 – 23.00

Gdzie: plac zabaw przy świetlicy społecznej w R.O.D. (Rodzinny Ogród Działkowy) „Jedność”, ul. Żeliwna, Katowice

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy online na stronie: arsindependent.pl. 

Formularz zapisów online [link otworzy się w nowym oknie]

Dostępność: Wydarzenie odbywa się plenerowo. Na terenie brakuje utwardzonych ścieżek – poruszanie odbywa się po nierównej ziemi i trawie. W razie niepogody koncerty przeniesione zostaną do budynku świetlicy – wejście jest szerokie, ale prowadzi do niego kilka stopni schodów.


Tekst o Placu Zabaw Dźwiękowych a w języku łatwym do czytania i zrozumienia [plik pdf, 730 kb, link otworzy się w nowym oknie]

 

 


Dojazd: 

  • Najbliższe przystanki autobusowe: Załęże Kąpielisko Bugla (900) oraz Katowice Osiedle Kopalni Wujek (51, 115, 120, 130, 130N, 138, 177, 193, 632). 
  • Przy ul. Żeliwnej dostępne są miejsca parkingowe dla samochodów.


Plac Zabaw Dźwiękowych to wydarzenie muzyczne służące zaspokojeniu potrzeb wypoczynkowych i rekreacyjnych członków społeczności lokalnej. W programie cztery elektroniczne występy z Polski, Niemiec i Francji, pełne eksperymentów i improwizacji. Nie omieszkaj wpaść ze znajomymi!

W tę wyjątkową, czerwcową niedzielę popełnimy również plenerowy sprawdzian nowego, wielokanałowego soundsystemu Biura Dźwięku Katowice 2.0 (egzamin odbędzie się pod nadzorem Polskiego Związku Działkowców / Dźwiękowców). Z całą pewnością zapewni on niecodzienne doświadczenie muzyczne.

W części artystycznej wydarzenia usłyszymy: 

  • godz. 18.00 | GAŁGAŁ (PL / DE)
  • godz. 19.15 | biøs (PL)
  • godz. 20.30 | Laure Boer (FR / DE)
  • godz. 21.45 | IFS (PL)

 

BIOGRAMY ARTYSTÓW

biøs – Jakub Mokrzysiak, producent i realizator dźwięku z ponad 10-letnim stażem, eksperymentujący z wieloma gatunkami muzyki elektronicznej. Aktywnie zaangażowany w rozwój sceny na południu kraju: prowadzi katowickie studio nagraniowe Azymut i wytwórnię Skan, był rezydentem krakowskiego klubu Szpitalna 1, występował na żywo z orkiestrą Aukso. Nagrodzony złotą płytą za współprodukcję oraz miks albumu Bass Astral x Igo -  Orell. Zagrał na licznych festiwalach: Unsound, Audioriver, Up to Date.

Soundcloud biøsa [link otworzy się w nowym oknie]

IFS – duet producencki w składzie: Krzysztof Ostrowski i Mateusz „Fischerle” Wysocki. Szybko przyciągnął swoim unikatowym brzmieniem uwagę hip-hopowego świata: raperów Prykson Fisk czy Kosi, z którym nagrali utwór na album „LOST ISOK” (Def Jam), wydawców (U Know Me Records), czy innych producentów, czego dowodem będzie instrumentalna płyta powstająca we współpracy z DJ 600V. Od 20 lat na scenie, z doświadczeniem w najróżniejszych gatunkach: od free-jazzu, przez muzykę filmową, słuchowiska dla dzieci, dub-techno, na footworku skończywszy.

Bandcamp IFS [link otworzy się w nowym oknie]
 
GAŁGAŁ – Michał Krajczok, polski producent rezydujący w Berlinie. W swojej twórczości łączy elementy kompozycji i improwizacji, w myśl idei - jak sam tłumaczy – „bezcelowości” i wolności w muzyce. Występował m. in. na festiwalu Countdown Grabowsee Residency, czy na klubowych scenach Wenecji. Współpracuje z wydawnictwem LAN z Melbourne.

Soundcloud GAŁGAŁA [link otworzy się w nowym oknie]

Laure Boer – multiinstrumentalistka z Francji, rezydująca w Berlinie. Jej muzyka inspirowana jest noisem i folkiem. W swoich występach stawia na hipnotyczną improwizację z użyciem tradycyjnych instrumentów, elektroakustycznych i DIY przedmiotów muzycznych, a także wokalu w języku francuskim. Współpracuje z labelami: Kashual Plastik i Otomatik Muziek (Niemcy), Chinabot (Wielka Brytania). Presiżowy mmagazyn The Wire umieścił ją w kompilacji „Below the Radar”. 

Strona web Laure Boer [link otworzy się w nowym oknie]


Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Gospodarzem miejsca jest R.O.D. “Jedność” i Polski Związek Działkowców, Okręg Śląski.