Warsztaty rękodzieła od 4 do 104
fragment zdjęcia, dziecięca dłoń tworzy kolaż - tęczę na papierze

Warsztaty rękodzieła od 4 do 104

Майстерні рукоділля від 4 до 104

Zajęcia dla dzieci wraz z opiekunami w języku polskim i ukraińskim.

ІНФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ ТУТ

Spędźmy wspólnie i twórczo nadchodzący czas. Zbliża się czas walentynek to święto zakochanych, ale nic nie stoi na przeszkodzie by życzenia walentynkowe czy drobne prezenty przygotować dla przyjaciela, rodziców czy nauczyciela. Zapraszamy na warsztaty tworzenia unikatowych upominków dla najbliższych. Będą to ramki z serduszkami (11.02) oraz serduszka z filcu (12.02). W dniach 25 i 26 lutego będziemy robić lampiony, które mogą zdobić wnętrze naszego domu a wieczorem rozświetlać pomieszczenie blaskiem świecy oraz zabawkę sensoryczną – gniotka i śnieżną kulę.

Kiedy: 11, 12 oraz 25 i 26 lutego, godz. 10.00 i 12.00

Gdzie: sala Muzykodromu (I piętro KMO)

Prowadzenie: Keteryna Chruszczowa, Olena Dmytriieva, Violetta Kielian-Uszko, Daria Kurzawa

Czas trwania: 2 h.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy (limit miejsc): unicef[at]miasto-ogrodow.eu

Kilka słów o prowadzących zajęcia:

Keteryna Chruszczowa: „Rękodzieło to pasja i sposób na życie”. Członkini Stowarzyszenia Twórców Ukrainy, laureatka wielu nagród i wyróżnień. Pracuje z Dziećmi, jej przesłaniem jest by krok po kroku pomagać dzieciom i młodzieży w rozwijaniu ich talentów, uczyć wytrwałości i cierpliwości oraz pielęgnować bogate kulturowe tradycje.

Olena Dmytriieva: absolwentka Pedagogiki i Szkoły Muzycznej w Ukrainie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w szkole muzycznej. Prowadziła zajęcia rytmiczne, chóralne, naukę gry na pianinie i naukę śpiewu. Od lutego przebywa i pracuje z dziećmi w Polsce.

Violetta Kielian-Uszko: „Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi i młodzieżą. Ukończenie studiów pedagogicznych utwierdziło mnie w przekonaniu, że to właśnie chcę robić w życiu i jest to dobra decyzja. To praca, która daje mi ogromną radość i satysfakcję. Celem mojej pracy jest stworzenie atmosfery, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe oraz każdy będzie ważny i potrzebny.”

Daria Kurzawa: „Od zawsze zastanawiałam się jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie stawia mi kolejne wyzwania. Zawsze staram się, aby atmosfera w grupie była przyjazna i domowa a czas aktywnie spędzony. Nie boję się wyzwań. Sądzę, że każde doświadczenie poszerza moje kompetencje i uczy czegoś nowego. Staram się zaszczepić podobne przekonania u dzieci.” Pani Daria jest psychologiem udzielającym konsultacji w ramach świetlicy.

Gabriela Dobrek:  Na co dzień pracuję jako księgarz-sprzedawca, a w wolnych chwilach lubię artystycznie zaszaleć, tworząc unikatowe rzeczy, m.in. hafty w tamborkach, maskotki. Nie jest mi też obca fotografia.

Dagmara Dobrek:  Współpraca z tak młodymi ludźmi jest dla mnie niezwykłą przygodą, ponieważ ich wyobraźnia i spojrzenie na świat, zostawia we mnie ogrom uśmiechu i kreatywności. Moje działania z dziećmi polegają głównie na ich wspieraniu oraz dodawaniu im skrzydeł. Jestem zwolenniczką kreowania w nich samodzielności z dozą empatii i wsparcia osoby dorosłej. Dobrze czuję się w zajęciach ruchowych, kulinarnych, grach zespołowych.

Projekt realizowany w ramach porozumienia Miasta Katowice z organizacją UNICEF w sprawie udzielania wsparcia dzieciom i rodzinom z Ukrainy uciekającym przed wojną.

Współpraca: Fundacja Gniazdo

Photo by Taylor Heery on Unsplash