Orkiestra MASO z Charkowa
zdjęcie orkiestry w czasie koncertu w MDK Koszutka

Orkiestra MASO z Charkowa

Koncerty w dniach 26 i 29 stycznia, 5 lutego

Rezydencja artystyczna Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy „Słobożański” z Charkowa pod kierownictwem merytorycznym Jurka Dybała. W styczniu 2023 roku Orkiestra nadal prowadzić będzie ożywioną działalność koncertową.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania Mazura z opery „Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki w wykonaniu orkiestry MASO pod batutą Jurka Dybała. Nagranie zrealizowano w styczniu 2023 roku w sali koncertowej Miasta Ogrodów.

 

 

W kolejnym tygodniu stycznia Orkiestra MASO nadal będzie uczestniczyć w intensywnych próbach nad wykonaniem utworów Symfonii nr 2 „Wigilijnej” oraz Adagietta z „Raju Utraconego” Krzysztofa Pendereckiego, pod batutą Jurka Dybała. Próby odbywać się będą głównie w Sali koncertowej KMO, ale też w gościnnej szkole muzycznej w Bytomiu.

W czwartek 26 stycznia o godzinie 10.00 duet klarnetowo- fortepianowy, który tworzą Sergiy Dvornichenko - klarnet i Alina Martianova - fortepian wystąpi w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w koncercie „Muzyczne pejzaże”. Koncert, który wypełnią „Utwory fantastyczne” Roberta Schumanna, odbędzie się w ramach Akcji Zima w mieście.

W niedzielę 29 stycznia Orkiestra MASO Charków pod batutą Jurka Dybała weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu – charytatywnym koncercie dla Kliniki Nefrologii Dziecięcej i Stacji Dializ UJ CM Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu „Kolędy do Nieba” . To już kolejny raz MASO swoją działalnością włącza się w działalność charytatywną. Program koncertu obejmować będzie dzieła Krzysztofa Pendereckiego – II Symfonię „Wigilijną”, Arię z „Trzech utworów w dawnym stylu”, Adagietto z opery „Raj utracony”. Koncert odbędzie się o godzinie 17.00 w kościele św. Anny w Krakowie.

Wyjątkowy koncert czeka Orkiestrę MASO 5 lutego w Lusławicach. Tego dnia w Europejskim Centrum Edukacji Krzysztofa Pendereckiego Muzycy wykonają  jedno z największych i najbardziej popularnych dzieł klasycznych – V Symfonię c-moll op.67 Ludwiga van Beethovena oraz II Symfonię „Wigilijną” Krzysztofa Pendereckiego. Wydarzeniem tym Europejskie Centrum Muzyki inauguruje rok 90-tych urodzin swojego Patrona.

 

 

 

Fot. A Ławrywianiec / koncert w MDK Koszutka 2022


Rezydencja w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca pn. „wspieraMY Ukrainę”,

Orkiestrę MASO wspiera Stowarzyszenie Purpurowe Skrzypce Stradivarius - Polska

Więcej TUTAJ

Powrót