Michał Minor: Epitety i przymiotniki. Obrazy z lat 2000 – 22. Wybór
dekoracyjna, powtórzenie tytułu

Michał Minor: Epitety i przymiotniki. Obrazy z lat 2000 – 22. Wybór

Wystawa w Galerii Miasta Ogrodów

Wernisaż: 30.09 / 19.00 – w ramach VIII Katowickiej Nocy Galerii NOC_K (program: TUTAJ)

Wystawa do 13.11.2022

Galeria Miasta Ogrodów

Kurator wystawy: Katarzyna Łata

Prof. dr hab. Michał Minor - ur. w 1979 r. W Zabrzu. Dyplom z wyróżnieniem w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach uzyskał w 2005 r., gdzie obecnie prowadzi autonomiczne zajęcia w Pracowni Malarstwa na Wydziale Artystycznym kierowanej przez prof. Kazimierza Cieślika. W latach 2000-2022 uczestniczył w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (min.: w Niemczech, Boliwii, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Iranie, Japonii, Chinach, Bułgarii, Słowacji, Czechach, USA, Hong Kongu). Jest autorem 20 wystaw indywidualnych (min.: GCK Katowice, Desi Berlin, BWA Rzeszów, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Galeria Ateneum w Katowicach, Galeria Gardzienice w Lublinie, Galeria Bohema Warszawa, Galeria ZPAP Toruń). Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień (min.: Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców, Nagroda Jury na 22 FPMW w Szczecinie, Brązowy Medal na Triennale Plakatu w Toyamie, 2 nagroda specjalna na Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach 2012, 2 Nagroda na Triennale Malarstwa Współczesnego w BWA Rzesz ó w 2014). Uprawia głównie malarstwo, rysunek i grafikę warsztatową, projektuje plakaty. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.