AmfiROCK Festiwal
ILUSTRACYJNA

AmfiROCK Festiwal

Katowice Przeciw Przemocy

Wraz z Miastem Katowice i firmą Extreme Sound zapraszamy na AmfiROCK Festiwal – wydarzenie, w którym z mocnym rockowym akcentem mowa jest o problemach społecznych. 

 

Planujemy, aby impreza co roku niosła ze sobą̨ inny wydźwięk społeczno-edukacyjny. Podczas pierwszej edycji zwrócimy uwagę̨ na temat przemocy, dlatego hasło przewodnie i pełna nazwa imprezy będzie brzmieć „AmfiROCK Festiwal – Katowice Przeciw Przemocy”. 

Festiwal dzielimy na części edukacyjną i koncertową. 

W trakcie części koncertowej wystąpią takie zespoły jak: KSU (legenda polskiego punk rocka), 8 Lat w Tybecie (cieszyńska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka, oraz alternatywych brzmień), Wiewiórka na Drzewie (polski zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza rock, ska i reggae, założony w 2008 roku w Gliwicach), Zenek Kupatasa (znany z zespołu Kabanos, artysta który wyznaczył nową drogę na rockowej scenie alternatywnej), Leniwiec (zespół grający punk, rock, reggae, ska, folk tworzy piosenki antyrasistowskie i piosenki o zabarwieniu humorystycznym.), Snowblind (Katowicki zespół grający hard rocka, grunge i metal). 

Część edukacyjną kierujemy do dzieci, młodzieży, ale też dorosłych osób, które spotykają się lub mogą się spotkać z aktami przemocy. Uczestników naszego festiwalu zaprosimy do strefy edukacyjnej, w której spotkają się ze specjalistami w dziedzinie zapobiegania i zwalczania aktów przemocy. 

Współpracować będą z nami instytucje publiczne, fundacje, stowarzyszenia, eksperci z wyższych uczelni, pisarze, dziennikarze i inne znane osoby.

Impreza jest współfinansowana przez Miasto Katowice a także posiada patronat Antyradia

Kiedy: 23, 24 września 2022

Gdzie: Park Zadole w Katowicach

Wstęp wolny

Więcej informacji TUTAJ.

Powrót