Nowy sezon – nowe zapisy!
grafika ilustracyjna

Nowy sezon – nowe zapisy!

FUTURE ARTIST – PAMIĘTNIKI NOMADÓW 2022/2023

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży

Prowadzenie: Ewa Kokot

Kiedy: soboty, godz. 10.00

Gdzie: Pokój Sztuki Dziecka

Pierwsze Spotkanie: 17.09.2022

Udział bezpłatny. Limit miejsc. Zapisy: tel. 609 687 401., ewa.kokot[at]miasto-ogrodow.eu

Całoroczny program edukacji twórczej dla dzieci (od 6 lat) i młodzieży. Future Artist to eksperymentalne warsztaty twórcze połączone z wycieczkami miejskimi, wizytami w miejscach dedykowanych kulturze i sztuce (galerie sztuki, placówki muzealne, pracownie artystyczne) oraz z wystawami prac dzieci w specjalnie do tego przeznaczonej galerii „Ściana Sztuki Dziecka” w Mieście Ogrodów oraz w innych mniej oczywistych miejscach (parki, zieleńce czy witryny budynków). Działania prowadzone są we współpracy instytucjami kultury w województwie śląskim m.in. z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach i Galerią Rondo Sztuki w Katowicach.

Ewa Kokot

Edukatorka sztuki, animatorka. Z wykształcenia pedagog i historyk sztuki. Od 1989 roku prowadzi autorskie projekty DZIECKO — SZTUKA — KONTAKT. Zrealizowała około 1600 warsztatów twórczych i akcji w przestrzeni miejskiej. Pomysłodawczyni zrealizowanych trzech międzynarodowych konferencji poświęconych wychowaniu przez sztukę. Autorka akcji: UTOPIA, PUSTKA, CIAŁO, LABORATORIUM MIASTA, POEZJA ULICY i DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ. Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Współpracuje z instytucjami kultury w Polsce i w Europie. Jest kuratorem projektu Future Artist i Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Od 2012 kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Inicjatorka projektu „Badania nad zwiększeniem kompetencji młodych ludzi z rejonu Śląska do odbioru sztuki najnowszej wraz z kompleksowym kształceniem kadr animatorów kultury” oraz powołania Forum Animatorów Sztuki Najnowszej. Z-ca Przewodniczącej P. K. Wychowania Przez Sztukę InSEA. Stypendystka MKiDN. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury w 2016 r. W sferze jej zainteresowań jest wspólny obszar dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej.