Neon świeci nad Miastem Ogrodów

Nowy neon zawisł w podcieniach

Neon ma 12 metrów długości i zawisł w podcieniach Miasta Ogrodów. To pierwszy etap rewitalizacji podcieni legendarnego „Pałacu Grudniowego”

Odręczny napis „Katowice Miasto Ogrodów”, długi na 12 metrów i wysoki na prawie półtora metra, zaprojektowali dizajnerzy z katowickiej pracowni Grupa KMK. Neon zawieszony jest pod charakterystycznym czołem gmachu Miasta Ogrodów i widać go z każdego punktu Placu Sejmu Śląskiego.

Z podcieni zniknęła system ekspozycji banerów reklamowych, dzięki czemu fasada budynku odzyskał oryginalny wygląd, a ze schodów prowadzących do instytucji, gdzie mieszczą się sale koncertowe, miejsca warsztatowe (m.in.: Muzykodrom), klub Strefa Centralna i Jazzclub Hipnoza czy Teatr Korez,  roztacza się widok na cały Plac Sejmu Śląskiego.

Piotr Zaczkowski, dyrektor Katowice Miasto Ogrodów:

Neon jest dopiero pierwszym etapem rewitalizacji podcieni Miasta Ogrodów. Chcemy oddać tę przestrzeń mieszkańcom Katowic i wykorzystać jej ogromny potencjał. Do czerwca powinna być gotowa scena 360 stopni, oraz dodatkowa, mobilna widownia. Dzięki temu podcienia będą żyły nie tylko w czasie festiwalu Ogrody Dźwięków czy Letniego Ogrodu Teatralnego.