Special S obiektowe +
Kolaż złożony z fragmentów linorytów autorów projektu Special S obiektowe +

Special S obiektowe +

Jacek Machowski i Paweł Bińczycki w galerii ENGRAM

Kiedy: 8 lutego – 3 kwietnia 2022 r.

Gdzie: Galeria Engram (parter, Katowice Miasto Ogrodów). Sprawdź dokładną lokalizację galerii>>

Na finisaż zapraszamy 22 marca o godz. 18

Kurator: Marcin Białas

 

Linoleum Special S obiektowe to wykładzina podłogowa pcv o zwiększonej odporności na ścieranie z certyfikatem bezpieczeństwa, który dedykowany jest do podłóg pomieszczeń użytkowych. Jednocześnie przez swoje cechy bardzo dobrze nadaje się do tworzenia grafik w technice linorytu. Stosując ten konkretny materiał mamy własne indywidualne sposoby jego wykorzystania i obróbki. W ramach wystawy „Special S obiektowe +” przedstawiamy wyselekcjonowane prace z kilku autorskich cykli graficznych. Każdemu z nich przyświecały inne założenia i koncepcje, jednak poprzez podobne środki wyrazu zastosowane w tych pracach budują one spójny zestaw.

 

Paweł Bińczycki
Studia w Instytucie Sztuk Pięknych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W latach 1998–2008 asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego (do2001 roku WSP), kolejno w pracowniach: prof. Włodzimierza Kotkowskiego, prof. Andrzeja Pietscha i prof. Krzysztofa Skórczewskiego. Tytuł doktora obroniony w 2009 roku na Wydziale Grafiki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2014–2017 praca w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej. Habilitacja w 2018 roku na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie zatrudniony w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego jako profesor nadzwyczajny, gdzie współprowadzi Pracownię Grafiki Artystycznej. Zajmuje się grafiką warsztatową w technikach druku wklęsłego wypukłego i cyfrowego, oraz projektowaniem graficznym.


Jacek Machowski
Jacek Machowski wykonuje prace z zakresu tradycyjnych technik oraz grafiki cyfrowej. Zajmuje się grafiką artystyczną oraz projektowaniem graficznym. Ukończył Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego dyplomem z grafiki pod kierunkiem dr Pawła Bińczyckiego i dr Marcina Jachyma. W latach 2015–18 prowadził zajęcia na Wydziale Sztuki UR. W latach 2016–19 uczył w Zespole Szkół Artystycznych w Tarnowie od 2019 w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie. Również od 2019 r. Rozpocząłem naukę w szkole doktorskiej na Wydziale Sztuki UR. Brał udział w ponad 60 wystawach krajowych i międzynarodowych w tym wystawy grupowe i indywidualne.

 

Powrót