Tanecznie i tubowo – muzycznie kolorowo!
Infografika:
Zima w Mieście
Tanecznie i tubowo – muzycznie kolorowo!

Zima w Mieście 2022

Kiedy: 14-23.02.2022
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów (sala 105)

Warsztaty muzyczne Zdzisława Smucerowicza
Spotkania dla grup zorganizowanych oraz dzieci i młodzieży zgłaszanej indywidualnie

Na zimę w mieście, w dodatku taką bez śniegu, najlepsze jest muzykowanie. Jak co roku, pedagog, kompozytor i organista Zdzisław Smucerowicz zaprasza na pełne niespodzianek warsztaty muzyczne, podczas których nie tylko poznacie tradycje muzyczne innych miast należących do sieci Miast Muzyki UNESCO, ale i na przykład stworzycie własny mini zespół grający na instrumentach perkusyjnych. Z kolei najmłodsi dostaną ważne zadanie pożegnania zimy piosenką i przywołania wiosny zabawami rytmicznymi związanymi z otaczającą nas naturą. W programie spotkań dla grup zorganizowanych spodziewajcie się gości specjalnych. Nie zdradzamy, kim będą – to niespodzianka!

Zdzisław Smucerowicz – od lat związany z Miastem Ogrodów muzyk, kompozytor, organista, pianista i edukator muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Koordynator projektu Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy, nauczyciel rytmiki w przedszkolach. Prowadzi cykliczne minikoncerty dla dzieci oraz warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży w świetlicach specjalistycznych w Katowicach.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ
14-18.02.2022 r. (od poniedziałku do piątku)
21-23.02.2022 r. (od poniedziałku do środy)

Grupy zorganizowane (maksymalnie 20 osób, licząc z opiekunami)
godz. 10.00 lub 11.15 lub 12.30
Czas trwania: 60 min.
Można zapisać grupę  maksymalnie na jeden wybrany termin

Dzieci / młodzież zgłaszane indywidualnie (maksymalnie 10 osób)
godz. 14.00 – dzieci 3-6 lat
godz. 15.00 – dzieci 7-9 lat
godz. 16.00 – młodzież 10-15 lat
Czas trwania: 45 min.
Można zapisać uczestnika na każdy dzień w terminach 14-18.02.2022 i 21-23.02.2022.

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy: Zdzisław Smucerowicz, zdzislaw.smucerowicz@miasto-ogrodow.eu lub tel. 693 358 371.