FUTURE ARTIST – Konstelacje

FUTURE ARTIST – Konstelacje

Publikacja

Kosmos to labirynt zbudowany z labiryntów

Stanisław Lem

 

 

„Konstelacje”

Publikacja online, stanowiąca podsumowanie projektu Future Artist w 2021 roku

Koncepcja, projekt graficzny i skład: Marcin Wysocki (marcinwysocki.pl)

Autor, redakcja merytoryczna: Ewa Kokot

Autorki tekstów: Ewa Kokot, Joanna Jurga

Udostępniono na licencji: CC BY-NC 4.0

 

 

Przez cały ten rok zbieraliśmy materiał, dokumentację zdjęciową, reprodukcje prac artystów i dzieci, by następnie stworzyć publikację wyłącznie w formie online pokazującą obrazy, rzeźby i instalacje w przestrzeni, w której przyswajanie wiedzy o sztuce łączy się z zabawą twórczą. Powstała praca ukazująca jak sztuka pojawia się w różnych konstelacjach i lokalizacjach (w przestrzeni miasta i na łonie przyrody) oraz jak zmienia się jej odbiór i znaczenia w zależności od tego „kto patrzy” i „skąd patrzy”.

 

Wydawnictwo „Konstelacje” kierujemy zarówno dla najmłodszych, dla których ważny będzie przede wszystkim odbiór wizualny dzieła i interakcja z nim, jak i do specjalistów — edukatorów i historyków sztuki, pedagogów i artystów. Za sprawą zamysłu twórczego jej autora Marcina Wysockiego, publikacja przyjęła formułę ogólnodostępnego, interaktywnego eksperymentu twórczego, z którym można rezonować online czy wręcz bawić się nim lub którą można wydrukować i czytać i wykorzystywać w działaniach edukacyjnych w tradycyjnej formie. Autorkami tekstów
w publikacji są edukatorka i historyczka sztuki Ewa Kokot oraz naukowczyni i astronautka analogowa Joanna Jurga.

Ewa Kokot

Tędy wejdziesz w kosmiczne konstelacje Future Artist:

https://tinyurl.com/2p8theje

Wersja PDF do pobrania TUTAJ

Zapraszamy!

 

https://www.gov.pl/web/kulturaDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Powrót