Wylatujemy do gwiazd!

Wylatujemy do gwiazd!

Future Artist - Konstelacje

7.10 – 30.11.2021
Ściana Sztuki Dziecka

 

 

Kuratorka: Ewa Kokot

 

„Kosmos inspiruje, przeraża i popycha nas w nieznane. Stawia przed nami pytania, o których w wygodnym zachodnim świecie nie myśleliśmy od dawna albo wcale. Mądrzejsi o doświadczenia przodków rozmawiamy o etyce w załogowych misjach kosmicznych, gdzie sytuacje ekstremalne stają się codziennością…”
- Joanna Jurga.

 

Wystawa stanowi próbę odpowiedzi dzieci na pytanie o to jak przygotować się do kosmicznych wypraw zarówno fizycznie jak i psychologicznie. Pokażemy kosmiczne kombinezony, kapsuły dla kosmonautów, statki i wyobrażone planety. „Zobaczymy” też emocje namalowane przez dzieci doświadczające ciemności, osobności czy bycia razem i wspierania się w grupie. Wystawa porusza aspekty związane z projektowaniem i szeroko pojętym designem oraz sferą psychologiczną funkcjonowania człowieka – odwołuje się do emocji i sposobów radzenia sobie ze stresem i trudnościami w nieznanych warunkach.


Wystawa zrealizowana w kooperatywie z pracownią plastyczną Studio ACM z Gliwic.

 

 

https://www.gov.pl/web/kulturaDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

Powrót