Zespoly "Śląsk" i chorwacki "Lado"
Zespoly

Zespoly "Śląsk" i chorwacki "Lado"

Koncert charytatywny

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” i Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Chorwacji Lado

Kiedy: 30 czerwca, godz. 19.00
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Porywająca muzyka na żywo, piękny taniec i olśniewające kostiumy. Dwa znakomite zespoły folklorystyczne na jednej scenie Miasta Ogrodów.

Widowisko w wykonaniu  Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Chorwacji LADO przedstawi nam bogate regionalne tradycje muzyczne i choreograficzne Chorwacji.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na renowację zabytków Zagrzebia uszkodzonych podczas trzęsienia ziemi w 2020 r.

Zespół LADO powstał w 1949 roku w Zagrzebiu. Jego celem jest artystyczna interpretacja
i prezentacja publiczności najpiękniejszych przykładów bogatej tradycji chorwackiej muzyki
i tańca.

Podczas koncertu 30 czerwca wykonywane zostaną utwory ukazujące różnorodność regionalnych tradycji muzycznych Chorwacji. W muzyce, choreografii i strojach ludowych widzowie odnajdą wpływy śródziemnomorskie, bałkańskie oraz alpejskie. Całości widowiska dopełnią autentyczne, stuletnie chorwackie stroje narodowe. W programie koncertu znajdą się również współczesne dzieła muzyczne i choreograficzne oparte na tradycyjnych motywach i elementach.

Wieczór otworzy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, będącego niezaprzeczalnie ambasadorem polskiej kultury. Jeden z najbardziej uznanych polskich zespołów pieśni i tańca zaprezentuje publiczności najwybitniejsze utwory i układy taneczne polskiego folkloru. Oba zespoły łączy wspólna misja krzewienia kultury regionalnej, a także kilkuletnia współpraca w ramach zrealizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca Śląsk projektu edukacyjno-artystycznego "Helokanie południa".

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie Miasta Ogrodów (interticket.pl), w systemie kupbilecik.pl oraz przed koncertem (w miarę dostępności miejsc). Rezerwacje: bilety@miasto-ogrodow.eu lub 32 609 03 32.