Wypatrywanie absolutu

Wypatrywanie absolutu

Wystawa prac twórczych

Future Artist – Konstelacje

Wypatrywanie absolutu
Wystawa prac twórczych


23.04 – 30.05.2021
Galeria Ściana Sztuki Dziecka

kuratorka wystawy: Ewa Kokot

Uwaga! Do czasu zniesienia obostrzeń epidemicznych wystawa prezentowana wyłącznie w formule online.
FB @FAjakFutureArtist
 

 

Prezentacja instalacji artystycznych stworzonych podczas działań akcyjnych pod tym samym tytułem w marcu br. W akcji uczestniczyli artyści: Anna Krasnodębska-Okręglicka, Magdalena Sołtysik, Piotr Lutyński, Tomasz Okręglicki oraz dzieci i podopieczni z instytucji partnerskich projektu tj.: Pałacu Młodzieży w Katowicach, Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Stowarzyszenia „Arteria” w Katowicach, Miejskiego Przedszkola nr 35 w Katowicach i Future Artist. Jednocześnie zaprezentujemy powstałe podczas zajęć Future Artist - Konstelacje w formie online.

Prace obecne na wystawie odwołują się do problematyki uniwersalnych wartości; pokazują, że świadomość bycia fragmentem większej całości, to źródło harmonii i szczęścia — zaczyna się wówczas zauważać, jak wszystko wokół odradza się i zmienia, a zarazem trwa. Prezentowana twórczość artystów i dzieci uzmysławia nam, że czasem wystarczy spojrzeć w gwiazdy, by nabrać dystansu do rzeczywistości, doświadczyć kruchości naszego życia w obliczu blisko 14 miliardów lat istnienia wszechświata. „Wypatrywanie absolutu” jest zachętą do zadania sobie pytań o to, co dla nas samych jest w życiu ważne, jakie sprawy lepiej odpuścić, a jakie nadają sens naszemu istnieniu.

 

 

https://www.gov.pl/web/kulturaDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Powrót