Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów

Retransmisja koncertu

W ramach cyklu Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów zapraszamy na retransmisję koncertu.

Więcej o cyklu Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów przeczytacie TUTAJ

Kiedy: sobota, 20 marca 2021, godz. 18

Gdzie: Katowice, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego – retransmisja online na profilach
społecznościowych Miasta Ogrodów >>> Facebook, YouTube

Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów

Stanisław Napierała – tenor

Grzegorz Biegas – fortepian

Paulina Żydek – prowadzenie koncertu

Program:

Georges Bizet – Agnus Dei

Antonín Dvořák – Pieśni cygańskie op. 55: nr 4 „Když mne stará matka”

Johann Sebastian Bach – aria „Deposuit potentes de sede” z Magnificat BWV 243

Władysław Żeleński – dumka Janka „Gdy ślub weźmiesz z twoim Stachem” z opery „Janek”

Luigi Luzzi – Ave Maria

Stanisław Napierała

Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego dr hab. Ewy Biegas, prof. AM, oraz mgr. Łukasza Gaja. Jest także studentem Politechniki Śląskiej na kierunku Elektronika.

Na swoim koncie ma następujące osiągnięcia: I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach, II miejsce na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach oraz II miejsce na XV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. Uzyskał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2017/2018.

Nagrania prezentowane w niniejszym koncercie zostały zarejestrowane na potrzeby IV Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria”, który odbywał się na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021 roku w formule online. Stanisław Napierała wygrał konkurs w swojej kategorii wiekowej.