Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów

Retransmisja koncertu

W ramach nowego cyklu Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów zapraszamy na retransmisję koncertu.

Więcej o cyklu Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów przeczytacie TUTAJ

Kiedy: sobota, 30 stycznia 2021, godz. 18
Gdzie: Katowice, Sala Koncertowa PSM I i II st. im. M. Karłowicza – retransmisja online na profilach społecznościowych Miasta Ogrodów

Wirtualna Galeria Młodych Wirtuozów

Michał Orlik – skrzypce

Dariusz Noras – fortepian

Agnieszka Strzodka – prowadzenie koncertu

Program:

Henryk Wieniawski – Fantazja na tematy z opery „Faust” Charles’a Gounoda op. 20 na skrzypce i fortepian

Pablo Sarasate – Melodie cygańskie op. 20 na skrzypce i fortepian

Michał Orlik

Edukację muzyczną rozpoczął pod kierunkiem Renaty Dziuby w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach. Po 6 latach nauki w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u prof. Szymona Krzeszowca obecnie kontynuuje edukację w jego klasie skrzypiec jako student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u Wiesława Kwaśnego, Łukasza Błaszczyka, Bartosza Bryły, Barnabása Kelemena i Andrzeja Grabca.

Jest laureatem wielu konkursów skrzypcowych, wśród których do najważniejszych należą:

Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu (Grand Prix, 2016)

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna w Poznaniu (III miejsce, 2017)

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini” w Legnicy (II miejsce, 2017)

Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze (II miejsce, 2017)

Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku (II miejsce, 2017)

Leonid Kogan International Competition for Young Violinists w Brukseli (finalista, 2017)

Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie (III miejsce, 2018)

International Violin Competition „Vasco Abadjiev” w Sofii (II miejsce, 2019).

Wystąpił jako solista z Filharmoniami Śląską, Podkarpacką, Świętokrzyską, Cuenca Symphony Orchestra (Ekwador).