Future Artist – Spotkanie
Future Artist – Spotkanie

Future Artist – Spotkanie

Zadanie twórcze 22

Wzory Karoliny
Fragmenty ilustracyjne plakatów zaprojektowanych przez Karolinę Kornek-Freixial – wykładowczynię Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Przypomnijmy sobie, czym jest projektowanie i dizajn. Pojęcia te obejmują zarówno sam pomysł przelany przez projektanta na papier, czyli projekt / wzór, jak i zmaterializowany efekt jego pracy – dzieło powstałe na bazie wzoru. Inaczej mówiąc, design to zarówno projektowanie, jak i rzeczy, które zostały zaprojektowane. Dizajn to cały proces zawarty w jednym słowie. Czas zimy to okres, kiedy samodzielnie przygotowujemy i kupujemy dekoracje zdobiące nasze domy. Pytanie brzmi czy są one dobrze zaprojektowane, czy może kiczowate? Myśląc o tym, warto wykonać osobiste przedmioty. Mogą być to witraże, ozdoby na świąteczne drzewko czy prezent dla najbliższych. Można używać recyklingowych materiałów, wystarczy zadbać o proste formy i nieskomplikowane wzory. Takie właśnie proponuje Karolina Kornek

 

Zadanie dla Ciebie:

Kartę z projektem możesz zobaczyć TUTAJ


Dzisiaj zastosujemy otwartą propozycję:


1. Możesz wydrukować kartę z projektem Karoliny. Posłuchaj co podpowiada ci wyobraźnia, gdy patrzysz na ten projekt i domaluj to flamastrem. Może trójkąt okaże się Mikołajem, a może reniferem? To od Ciebie zależy co zaczną przedstawiać wzory Karoliny. Gotowy rysunek może być pięknym prezentem dla bliskiej Ci osoby.


2. Nie drukuj karty. Weź kilka kartek (mogą być kolorowe lub z recyklingu – starych gazet lub zużytych opakowań), przytnij je do formy kwadratu, a następnie trójkąta. Z trójkątów ułóż co chcesz: choinkę, gwiazdę lub zimowy domek. Następnie naklej swój projekt na nową kartkę
i dorysuj resztę elementów. Twoja praca będzie dizajnerskim projektem!

Zadanie dla dorosłych:
Pokaż dziecku te przedmioty w waszym domu, które uznajesz za najpiękniejsze. Zrób zdjęcie pracy dziecka i prześlij na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu.

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie
Oprawa graficzna: Jacek Zygmunt / Skandha
facebook.com/groups/FAjakFutureArtist

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Powrót