Future Artist – Spotkanie
Future Artist – Spotkanie

Future Artist – Spotkanie

zadanie twórcze #21

Słowa Mistrza Wassily Kandinsky’ego, które przytaczamy za warszawską Galerią Foksal, to zapowiedź 21. zadania twórczego, dość nietypowego tym razem:


„…Dźwięk kolorów jest zjawiskiem tak kompletnym, iż trudno by znaleźć kogoś kto odtworzy lepiej kolor żółty nutami podstawowymi…"


Sztuki plastyczne od zawsze korelowały z muzyką. Przecież słuchając pięknego koncertu zdarza się nam zobaczyć fantastyczne kolory i abstrakcyjne formy. Tak na nasz mózg działają dźwięki. Początek XX wieku przyniósł nam pojęcie synestezji – czyli szczególnego wymieszania zmysłów, polegającego na słyszeniu kolorów lub widzeniu dźwięków.


Dziś zapraszamy Was na koncert, by odnaleźć w nim inspiracje do tworzenia obrazów .Wybierzmy się w muzyczną podróż z zespołem Etnos Ensemble. Posłuchamy zespołu wykonującego kompozycje inspirowane wpływami etnicznymi z całego świata.

Cały koncert będzie dostępny 29 listopada 2020 r. o 12.00 na profilu Facebook Miasta Ogrodów i Radia Katowice.

A oto mała zapowiedź muzycznej podróży, która nas czeka. Posłuchajcie:
https://bit.ly/EtnosEnHutulcaDinBrodina
 
Zadanie dla Ciebie:
Posłuchaj koncertów Etnos Ensemble dostępnych na ich profilu YT (link wyżej). Zrelaksuj się i zamknij oczy. Być może dźwięki których wysłuchasz „pojawią się” w Twojej wyobraźni w postaci różnych kształtów i kolorów. Namaluj je! Niech inspiracją plastyczną będzie abstrakcyjna praca, którą zobaczyłeś na pierwszej stronie 21 zadania (możesz też zobaczyć ją TUTAJ). Młodzi ludzie ze Śląskiego Centrum Edukacji i Rehabilitacji „Arteria” wykonali ją farbą plakatową na białym tle. Ty również możesz tak zrobić. Twoja praca będzie ilustracją muzyki na papierze!


Zadanie dla dorosłych (opiekunów grup i rodziców):
Posłuchaj z dzieckiem/dziećmi utworu muzycznego. Malujcie wspólnie! Zrób zdjęcia dzieł/a i prześlij na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu.

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie
facebook.com/groups/FAjakFutureArtist

Powrót