Transmisja "Capri" odwołana
Transmisja

Transmisja "Capri" odwołana

Oficjalny komunikat Teatru Powszechnego

Z przykrością informujemy, że decyzją Teatru Powszechnego musimy odwołać zaplanowaną na sobotę transmisję spektaklu "Capri - wyspa uciekinierów" . Poniżej znajdą Państwo oficjalny komunikat teatru.

Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację, która jest dla nas tym bardziej przykra, że ma miejsce podczas 20. edycji festiwalu Interpretacje.

Opłaty za bilety zostaną Państwu zwrócone do końca tygodnia.

Liczymy, że będą Państwo z nami podczas głównej części festiwalu, od poniedziałku 23 listopada, kiedy to bezpłatnie wyemitujemy m.in. 5 najlepszych spektakli młodych reżyserów z ostatnich dwóch sezonów. Pełny program i transmisje znajdą Państwo na stronie festiwal-interpretacje.pl

 

Komunikat dyrekcji Teatru Powszechnego w Warszawie:

 

Szanowni Państwo,

mimo wszelkich trudności, przez ostatnie tygodnie wraz z dyrekcją Festiwalu Interpretacje walczyliśmy o możliwość zaprezentowania w programie spektaklu „Capri – wyspa uciekinierów”

w reż. Krystiana Lupy w wersji online. Zaproszenie naszego spektaklu traktowaliśmy jako wielkie wyróżnienie i do organizacji tego wydarzenia podeszliśmy z wielką powagą, ale też świadomością ryzyka. Niestety, obostrzenia pandemiczne uniemożliwiły nam streaming na żywo, o czym poinformowaliśmy już tydzień temu. Nie chcieliśmy się jednak poddawać i rozpoczęliśmy prace nad możliwością zmontowania i zaprezentowania wcześniejszego nagrania, realizowanego tuż po premierze, głównie dla celów archiwalnych i technicznych. Niestety, po żmudnej i szczegółowej pracy nad tym materiałem okazało się, że jakość techniczna nagrania nie jest satysfakcjonująca i nie oddaje charakteru i sensu tego spektaklu. Po wielu konsultacjach i pracy wybitnych specjalistów zajmujących się dźwiękiem nie udało się zniwelować usterek nagrania.

W naszej pracy w Teatrze Powszechnym kierujemy się zawsze troską o jak najwyższy poziom artystyczny proponowanych przez nas wydarzeń. Oczywiście pandemia związania z COVID-19 stawia nas wszystkich w obliczu nowych wyzwań, które często wymagają naginania pierwotnych założeń i zmiany strategii. Nie może się to jednak odbywać kosztem zmiany pierwotnej wymowy i ustalonych sensów – szczególnie w przypadku tak wielopoziomowego i skomplikowanego dzieła jak „Capri – wyspa uciekinierów”.

Z poważaniem,

Dyrekcja Teatru Powszechnego w Warszawie

Powrót