Future Artist – Spotkanie
Future Artist – Spotkanie

Future Artist – Spotkanie

Zadanie twórcze #20

MANDALA LAND ART

Zdjęcie pracy wykonanej przez dzieci ze świetlicy środowiskowej św. Brata Alberta – Caritas Archidiecezji Katowickiej >>> kliknij TUTAJ i zainspiruj się!

Land art to sztuka ziemi. Ten kierunek w sztuce został zainicjowany pod koniec lat 60. XX wieku. Land art odnosi się do interwencji artysty w świat przyrody. Realizacje mają zwykle subtelny, konceptualny charakter, przybierając postać kompozycji w otwartej przestrzeni. Często są to interwencje ulotne – istnieją tak długo, jak długo pozwoli na to sama natura. Deszcz i woda, wiatr czy promienie słoneczne – sprawiają, że praca znika. Zostaje po niej najczęściej tylko dokumentacja w postaci zdjęć lub nagrań wideo. Tak też stało się z mandalą stworzoną przez dzieci ze świetlicy. Ich praca przypomina dzieła szkockiego artysty land artu Andy Goldsworthy’ego.

Zadanie dla Ciebie:
W nawiązaniu do sztuki land artu, stwórz naturalną mandalę. Idź do parku, lasu lub ogrodu, zbierz trochę patyków, liści, szyszek, kamieni, kasztanów i żołędzi. Połącz wszystkie elementy ze sobą w jedną kompozycję rzeźbiarską w przestrzeni. Bądź uważny na przyrodę. Nie bądź jak te dzieci, które kijami strącają kasztany z drzew. Zrób zdjęcie swojej pracy i zostaw ją w miejscu powstania. Niech będzie niespodzianką dla spacerowiczów.
Uwaga: Jeżeli nie możesz wyjść ze względu na pogodę lub zdrowie to przyklej naturalne znaleziska na białej kartce. Twoja mandala na kartce z naturalnych elementów będzie równie wspaniała!

Zadanie dla dorosłych (opiekunów grup i rodziców):
Idź z dzieckiem/dziećmi na spacer i wesprzyj go/je w pracy nad mandalą.
Pomóż dziecku/dzieciom zrobić zdjęcie dzieł/a, które prześlij na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu.


Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie
Oprawa graficzna: Jacek Zygmunt / Skandha
Facebook.com/groups/FAjakFutureArtist

Powrót